O nás

RafinérieSkupina MOL je integrovaná, nezávislá, medzinárodná ropná a plynárenská spoločnosť s ústredím v Budapešti v Maďarsku. Pôsobí vo viac ako 40 krajinách, má dynamický medzinárodný tím, ktorý pozostáva z 27 000 zamestnancov a má viac než 100-ročnú tradíciu vo svojom odvetví. Výskumné a výrobné aktivity spoločnosti MOL vychádzajú z viac než 75-ročných skúseností v oblasti spracovania uhľovodíkov. V súčasnosti má Skupina rozvinuté výrobné aktivity v 8 krajinách a výskumné prevádzky v 14 krajinách. Skupina MOL v rámci integrovaného riadenia dodávateľského reťazca prevádzkuje štyri rafinérie a dve petrochemické jednotky v Maďarsku, na Slovensku a v Chorvátsku. Skupina MOL takisto vlastní sieť takmer 2 000 čerpacích staníc v 11 krajinách Strednej a Juhovýchodnej Európy.

Štatistika

Štatistika


Vyše sto rokov kvality

Vacuum Oil Company R.T.História mazív so značkou MOL siaha až do roku 1907, keď mazivársky závod ropnej spoločnosti Vacuum Oil Company vybudoval závod na mazivá v maďarskom Almásfüzitő. Vďaka storočiu zbierania skúseností sa firma vypra¬covala na súčasnú vysokú úroveň a pod názvom MOL-LUB sa stala členom Skupiny MOL. Tradícia, prvo-triedne technologické zázemie a špičkoví odborníci prispievajú k rastu spoločnosti a zdokonaľovaniu mazivárskych a chemických produktov.
Všestranné kvality spoločnosti MOL Mazivá vytvorili základ pre jej regionálnu expanziu.


Popredný výrobca mazív v strednej a východnej Európe

Spoločnosť MOL Mazivá je jedným z kľúčových hráčov vo výrobe mazív v stred¬nej a východnej Európe. Zároveň je jednotkou na trhu v distribúcii kvalitných značkových automobilových a priemyselných produktov a služieb v Maďarsku, na Slovensku a v Chorvátsku.

Spoločnosť MOL Mazivá s vyše 600 značkovými produktmi a niekoľkými prvotried¬nymi službami je prítomná na trhoch vo viac ako 40 štátoch sveta. Distribúcia sa zameriava na región strednej a východnej Európy, predovšetkým na maďarský, slovenský, český, rumunský a chorvátsky trh, ako aj trh Bosny a Hercegoviny. Spoločnosť je exportérom naprieč celým regiónom, a tiež do vzdialených štátov ako sú Taiwan, Čína či Cookove ostrovy. Po integrácii slovenskej ropnej spoločnosti SLOVNAFT, a.s., do Skupiny MOL bola tamojšia výroba mazív začlenená do závo¬du v Almásfüzitő. Využitie synergií posunulo spoločnosť MOL Mazivá na vrchol maďarského, slovenského a chorvátskeho trhu. Okrem hlavných oblastí svojho pôsobenia sa divízia zameriava na trhy ako sú Rusko, Ukrajina, Taliansko a Srbsko.

mapa

 

Mazivárska spoločnosť s komplexnými službami

MOL Mazivá ponúka kvalitné výrobky a prvotriedne mazivárske služby. Komplexný sortiment zahŕňa automobilové a priemyselné mazivá, plastické mazivá, obrába¬cie kvapaliny, autochemikálie, AdBlue a ďalšie špecializované produkty. Portfólio v plnej miere spĺňa najnovšie ACEA a API požiadavky a je schválené poprednými výrobcami automobilového priemyslu ako Volkswagen Group, Mercedes-Benz, Volvo, Renault, MAN, Scania, Siemens, Bosch-Rexroth, Alstom a Flender.

Výroba mazív, široký sortiment služieb s pridanou hodnotou a viac ako storočné know-how sa spoločne podieľajú na vysoko kvalitnej a komplexnej ponuke divízie MOL Mazivá. Rozsah služieb pokrýva celé spektrum potrieb zákazníkov. Zákazníci dostávajú prvotriedne služby, či už je to vývoj mazív ušitých na mieru, školenia a poradenstvo na vysokej profesionálnej úrovni, audity mazív alebo olejov a diag¬nostika strojov vo vlastnom laboratóriu divízie, ktoré je členom renomovanej medzinárodnej siete Wearcheck International. Spoločnosť poskytuje aj služby privátnej značky a služby blendingu.

Inovácie a technická vyspelosť

Vďaka odbornosti vo výskume a vývoji mazív a zákaznícky orientovanému prístu¬pu prinášajú MOL Mazivá nepretržite na trh inovatívne produkty. Cieľom tohto prístupu je reagovať na potreby zákazníkov a čeliť výzvam na silne konkurenčnom trhu olejov a mazív. Spoločnosť pri tom využíva svoje unikátne skúsenosti vo vývoji produktov. Tím odborníkov technického servisu sleduje najnovšie svetové trendy vo výrobe priemyselných zariadení tak, aby všetky mazivá spĺňali najnovšie požiadavky a kritériá.

Vďaka každodennému kontaktu s poprednými svetovými spoločnosťami v odvet¬ví mazív a chemikálií si vie spoločnosť MOL Mazivá zabezpečiť najnovšie tech¬nologické informácie z prvej ruky. Odborní pracovníci spoločnosti majú vďaka najmodernejšiemu a nepretržite inovovanému vybaveniu laboratórií možnosť využívať najnovšie výskumné metódy na vývoj technológií.

Dokumenty na stiahnutie
×
Your browser is out of date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×