Ponuka spoločnosti MOL na prevzatie akcií Slovnaftu platí od dnes, Národná banka Slovenska ju schválila

  • Národná banka Slovenska schválila návrh ponuky spoločnosti MOL na dobrovoľný výkup 1,44 % akcií Slovnaftu, ktoré vlastnia menšinoví akcionári
  • kúpna cena za akciu je stanovená na úrovni 84 eur, čo je vyššie ako 12 mesačná priemerná cena akcií, za ktoré sa s nimi obchodovalo na Burze cenných papierov v Bratislave do oznámenia záujmu spoločnosti MOL podať dobrovoľnú ponuku na odkup akcií
  • ponuka platí pre všetkých minoritných akcionárov, ktorí môžu získať likviditu za výhodný odpredaj
  • ponuka na odkup akcií platí od dnes a potrvá 70 kalendárnych dní

Bratislava, 10. máj 2019 - Skupina MOL obdržala od Národnej banky Slovenska oznámenie o schválení návrhu ponuky na odkup akcií spoločnosti Slovnaft. Všetci menšinoví akcionári tak majú odo dneška možnosť predať svoje akcie prostredníctvom niektorého z obchodníkov s cennými papiermi, ktorí sú členom burzy. Ak je fyzická, či právnická osoba držiteľom akcií spoločnosti Slovnaft a mala by záujem túto ponuku využiť, mala by v najbližších 70 dňoch kontaktovať svojho obchodníka.

Obchody uzatvorené v rámci tejto ponuky sa finančne a majetkovo vysporiadajú po ukončení lehoty platnosti  ponuky v súlade s  pravidlami burzy a prevádzkovým poriadkom Centrálneho depozitára cenných papierov SR, a.s..

Spôsob uzatvorenia zmluvy o kúpe akcií, ako aj  spôsob, podmienky a postup pre vyplatenie kúpnej ceny budú vykonané v súlade s pravidlami burzy a prevádzkovým poriadkom Centrálneho depozitára cenných papierov SR, a.s..

Ďalšie informácie o prijatí tejto ponuky je tiež možné získať od povereného obchodníka s cennými papiermi, ktorým je OTP Banka Slovensko, a.s., na e-mailovej adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript..

Aktuálne je 98,56 % akcií Slovnaftu kontrolovaných spoločnosťou MOL. Zvyšných 1,44 % akcií vlastnia menšinoví akcionári, z toho väčšinu tvoria súkromné osoby. Cieľom ponuky je poskytnúť menšinovým akcionárom možnosť okamžitej likvidity ich akcií za výhodných podmienok a potenciálne zvýšiť podiel spoločnosti MOL až na 100%.

O Skupine MOL

Skupina MOL je integrovaná medzinárodná ropná a plynárenská spoločnosť so sídlom v Budapešti v Maďarsku. Je aktívna vo viac ako 30 krajinách, s 25-tisícovým dynamickým medzinárodným tímom a skúsenosťami a výsledkami, ktoré získala v priemysle za uplynulé storočie. Prieskumné a ťažobné aktivity MOL sú založené na viac ako 75-ročných skúsenostiach v oblasti uhľovodíkov. V súčasnosti sú výrobné aktivity sústredené v 8 krajinách a aktíva na vyhľadávanie prírodných zdrojov sú dostupné v 13 krajinách. Skupina MOL prevádzkuje štyri rafinérie a dva petrochemické závody v rámci integrovaného riadenia dodávateľského reťazca v Maďarsku, na Slovensku a v Chorvátsku. Vlastní tiež sieť 2000 čerpacích staníc v 10 krajinách strednej a juhovýchodnej Európy.

Kontakt pre tlač:
anton.molnar@slovnaft.sk
+421905393161

×
Your browser is out of date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×