Slovnaft vdýchol Podunajským Biskupiciam nový život: vysadil stromy

  • dobrovoľnícka aktivita manažmentu spoločnosti priniesla do mestskej časti nových 200 stromov
  • k iniciatíve skvalitniť životné prostredie vo svojom okolí sa pridalo 200 dobrovoľníkov zo Slovnaftu

BRATISLAVA, 9. októbra 2019 – Spolu 200 stromov oživilo stredové pásy zelene na uliciach Komárovská, Biskupická a Padlých hrdinov v bratislavských Podunajských Biskupiciach. Iniciatíva spoločnosti Slovnaft v spolupráci s občianskym združením Sadíme stromy chce touto cestou priniesť do hlavného mesta viac stromov.

Viac ako 200 dobrovoľníkov zo Slovnaftu spoločne vysadilo 200 stromov v bratislavskej mestskej časti Podunajské Biskupice. Dobrovoľnícka aktivita manažmentu spoločnosti má byť príkladom pre ostatných, aby svoj čas neváhali venovať ich blízkej komunite.

„Stromy sú životne dôležitým orgánom našich miest,“ hovorí Gabriel Szabó, CEO spoločnosti Slovnaft. Stromy znižujú hluk, čistia vzduch, bojujú proti klimatickým zmenám, dokonca nám pomáhajú vysporiadať sa so stresom. „Výsadba novej zelene je spôsob, akým vieme spríjemniť a skvalitniť prostredie, v ktorom žijeme. Nielen nám, ale v budúcnosti aj našim deťom,“ dodáva Gabriel Szabó.

„Naším cieľom je zabezpečiť pre Podunajské Biskupice do budúcnosti viac zelene. Veľmi ma teší záujem zo strany Slovnaftu o pomoc a som vďačný, že sa osobne na sadení angažoval aj jeho manažment,“ uviedol Zoltán Pék, starosta Podunajských Biskupíc.

Mestská časť sa po vysadení zaviazala k následnej starostlivosti o stromy a zabezpečenie ich zalievania.

×
Your browser is out of date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×