Situácia po požiari internátu je stabilizovaná, príčiny vyšetrujú

Situácia po požiari v internáte vo Vlčom hrdle je stabilizovaná, jeho príčiny vyšetruje polícia. Stabilizovaný je aj zdravotný stav dvoch ľudí, ktorí sa pri požiari vážne zranili. Informácie poskytli CEO spoločnosti Slovnaft Gabriel Szabó a starosta Ružinova Martin Chren. Obaja vyzdvihli prácu hasičov a záchranných zložiek a ocenili aj priebeh evakuácie 220 ľudí z objektu. Mestská časť aj spoločnosť budú súčinné pri ďalšom vyšetrovaní.

Požiar v budove internátu vo Vlčom hrdle vypukol v utorok 22. januára 2019 okolo 23:00 h. Na internáte boli ubytovaní zamestnanci Slovnaftu, študenti vysokých škôl, žiaci Strednej odbornej školy chemickej a ďalšie osoby. Požiar bol ohlásený Závodnému hasičskému útvaru spoločnosti Slovnaft, aj Hasičskému a záchrannému zboru SR (HaZZ SR). Požiar a zadymenie si vyžiadali evakuáciu všetkých osôb z objektu, do bratislavských nemocníc previezli osem zranených z nich dvaja boli v kritickom stave.

Slovnaft poskytol ešte v nočných hodinách súčinnosť a sprístupnil svoje priestory pre kompletnú evakuáciu ľudí postihnutých požiarom. Evakuovaným taktiež zabezpečil základné hygienické potreby, pitný režim a občerstvenie, ako aj náhradné ubytovanie.

Aktuálne informácie sú zverejňované na web stránke Strednej odbornej školy chemickej: www.sosch.sk

×
Your browser is out of date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×