V jubilejnom ročníku súťaže Slovnaft Cup získal cennú trofej Spartak Trnava

Futbalisti Spartaka Trnava zdolali 1. mája 2019 v Nitre v dramatickom finále Slovnaft Cupu Žilinu. Po druhý raz v ére samostatnosti – po roku 1998 - zdvihli nad hlavy významnú domácu trofej a zabezpečili si postup do futbalovej Európy.

Spočiatku to pri trojgólovom náskoku vyzeralo na hladkú výhru Spartaka. Žilina však rýchlo vyrovnala a začal sa ťažký boj o pohár, ktorý rozhodli v prospech Spartaka až penalty. Trnava a Žilina sa v päťdesiatročnej histórii pohárovej súťaže stretli vo finále súťaže iba raz,  v ročníku 1985/1986. Vtedajší Spartak TAZ Trnava vtedy porazil v Prievidzi ZVL Žilina 1:0.

Slovnaft Cup oslávil v tejto sezóne polstoročie a pre víťaza bol pripravený okrem postupu do Európskej ligy aj futbalový pohár v novom dizajne. Nová trofej je dielo študenta Mária Coufala a je umeleckým stvárnením rýchlosti, dynamiky a dravosti pri razantnom výkope.

Slovnaft sa stal partnerom najvyššej futbalovej pohárovej súťaže pred siedmymi rokmi. Slovenský futbalový zväz uzavrel partnerstvo so Slovnaftom v súťažnom ročníku 2011/2012 a po prvýkrát v histórii získala táto pohárová súťaž titulárneho partnera. V sezóne 2018/2019 vstúpilo do súboja o futbalový Slovnaft Cup rekordných 236 klubov.​

×
Your browser is out of date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×