Filter aktualít

od dátumu
do dátumu

Aktuality

2019-07-10 Začína sa nový ročník najvyššej pohárovej súťaže Slovnaft Cup

Už 51. ročník futbalového Slovenského pohára - Slovnaft Cup 2019/2020 odštartuje v piatok 19. júla. Úvodné kolo sa bude hrať až do nedele 4. augusta. Účastníci prvých troch kôl sú známi, neskôr sa budú žrebovať dvojice ďalších kôl.

Titul v novom ročníku bude obhajovať Spartak Trnava. Ten v máji vo finále v Nitre zdolal Žilinu až v rozstrele z 11 m a vybojoval si tak účasť v Európskej lige UEFA 2019/2020. Slovnaft Cup sa od prvého kola až do štvrťfinále hrá na jeden zápas. V 2. kole už vstúpia do súťaže aj kluby 2. ligy a najvyššej Fortuna ligy. Trnava má prvé dve kolá voľno.

Víťaz získa právo štartu v Európskej lige 2020/21 a cennú trofej, ktorá v minulej sezóne pri príležitosti polstoročnice pohárovej súťaže dostala modernú novú podobu.

Slovnaft sa stal generálnym reklamným partnerom najvyššej slovenskej pohárovej súťaže vo futbale v sezóne 2011/2012. Súťaž odsúvaná na okraj záujmu odvtedy získala na atraktívnosti a teší sa veľkému záujmu fanúšikov.

2019-07-08 Česko-slovenský Superpohár priniesol fanúšikom futbalový zážitok

V česko-slovenskom Superpohári sa divákom v trnavskej City Arene 6. júla 2019 predstavili víťazi dvoch najvyšších futbalových pohárových súťaží – českého MOL Cupu a slovenského Slovnaft Cupu. Po suverénnom výkone a jasnom víťazstve 3:0 nad domácim Spartakom Trnava si cennú trofej odniesla pražská Slavia. Súboj sledovalo naživo vyše 7000 fanúšikov.

Slavia Praha od začiatku potvrdzovala svoje kvality. Hostia vynikali v rýchlosti, technike, nasadení, schopnosti kombinovať a vyhrávať súboje, Spartak čelil súperovi s veľkým odhodlaním a postaral sa o zaujímavý duel. Ako povedal tréner Spartaka Ricardo Cheu po stretnutí, jeho tím si bol vedomý, že hrá proti veľkému súperovi, ktorý zaznamenáva úspechy nielen v domácej lige a dokázal sa mu do istej miery vyrovnať. Poďakoval fanúšikom za skvelú atmosféru. Spokojný bol hlavne tréner Slavie Jindřich Trpišovský. Ocenil krásne prostredie, vysokú návštevnosť a perfektnú organizáciu. 

Spoločná československá futbalová súťaž, ktorá sa v roku 1993 rozdelila po rozpade federácie, bola obnovená pred dvoma rokmi. Vtedy v súboji víťazov českého a slovenského pohára Fastav Zlín porazil Slovan Bratislava a zapísal sa do histórie česko-slovenského Superpohára ako prvý víťaz. Po ročnej prestávke si teraz výnimočnú trofej opäť prevzal český tím.

2019-06-28 TREND TOP 200: Slovnaft medzi najväčšími

V aktuálnom rebríčku ekonomického týždenníka Trend TOP 200 obsadil Slovnaft v kategórii najväčších nefinančných podnikov podľa celkových tržieb za rok 2018 tretiu priečku. Udržal si tak rovnakú pozíciu ako v predošlom hodnotení. Medzi piatimi najväčšími spoločnosťami sú tri automobilky, ktoré obsadili prvú, druhú a štvrtú priečku priečku a spoločnosť U.S. Steel, ktorá päticu uzatvára.

Celkové tržby Slovnaftu najmä vzhľadom na zvýšenie kótovaných cien komodít medziročne vzrástli o 11 percent na 3,8 miliardy eur. Slovnaft si zachoval proexportný charakter a vyvážal svoju produkciu hlavne na svoje tradičné exportné trhy – český, poľský, rakúsky a maďarský. Objem investícií vzrástol na 151 miliónov eur, s medziročným rastom investícií o 27 miliónov eur. Tie smerovali do ďalšej modernizácie výroby, zvyšovania spoľahlivosti produkčných zariadení, zvyšovania energetickej efektívnosti a skvalitňovania distribučných a predajných kanálov. Zhruba štvrtina investícií smerovala do oblasti petrochémie, viac ako dvadsať miliónov eur sa použilo na modernizáciu siete čerpacích staníc a otváranie nových predajní Fresh Corner.

Na popredných priečkach TOP 200 sa Slovnaft umiestnil aj v rebríčku najväčších výrobcov na Slovensku, kde mu patrí tretie miesto, rebríčku najväčších exportérov, v ktorom obsadil štvrtú priečku a rebríčku podnikov s najvyšším cash flow, kde mu patrí piate miesto.

2019-06-27 Slovnaft sa stal zakladajúcim členom Slovenskej batériovej aliancie

Na Slovensku vznikla Slovenská batériová aliancia (SBaA), ktorej zámerom je reálne sa podieľať na hodnotovom batériovom reťazci v Európe a zabezpečiť, aby batérie uvedené na trh boli nielen konkurencieschopné, kvalitné a bezpečné, ale aj udržateľné a recyklovateľné. Slovensko týmto krokom zároveň deklarovalo ambície pre rozvoj konkurencieschopného batériového ekosystému od výskumu, výroby až po recykláciu. Zakladateľskú zmluvu SBaA podpísalo deväť subjektov. Za spoločnosť Slovnaft ju podpísal CEO Gabriel Szabó. „Spoločnosť Slovnaft stála pri zrode myšlienky vytvorenia SBaA a vníma ju ako platformu, ktorá jej môže byť nápomocná na ceste transformácie. Táto iniciatíva je zároveň v súlade so stratégiou Skupiny MOL 2030, ktorá zohľadňuje postupný ústup tradičných fosílnych palív na úkor alternatívnych druhov energií,“ povedal na tlačovej konferencii G. Szabó. Podľa odhadov odborníkov bude od roku 2025 hodnota trhu s batériami predstavovať 250 miliárd eur a bude rýchlo rásť. Batérie budú tiež nevyhnutným tovarom pre každú ekonomiku a ich výroba v Európe bude nevyhnutná na pokrytie enormne rastúceho dopytu a zníženie závislosti od mimoeurópskej produkcie.

 

 

 

2019-06-21 Vstupenky na Superpohár sú už v predaji

V prestížnom dueli o česko-slovenský Superpohár sa opäť stretnú dva najlepšie futbalové tímy zo Slovenska a Česka. O cennú trofej zabojujú víťaz slovenského Slovnaft Cupu Spartak Trnava a víťaz českého MOL Cupu Slavia Praha. Zápas odohrajú 6. júla 2019 o 18:00 h v City Arene v Trnave.

Vstupenky sú už v predaji a fanúšikov futbalu čaká výnimočný zážitok. Slavia Praha okrem zisku majstrovského titulu v najvyššej futbalovej lige triumfovala aj v českom pohári po výhre 2: 0 nad Baníkom Ostrava a po 77 rokoch si vybojovala double. Trnava, ktorá v lige hrala o udržanie, porazila v záverečnom pohárovom súboji Žilinu na penalty 4:1 po remíze 3:3 v základnej hracej dobe.

Spoločná československá futbalová súťaž, ktorá sa v roku 1993 rozdelila po rozpade federácie, bola obnovená pred dvoma rokmi. Vtedy v súboji víťazov českého a slovenského pohára Fastav Zlín porazil Slovan Bratislava a zapísal sa do histórie česko-slovenského Superpohára ako prvý víťaz. Po ročnej prestávke je Superpohár späť a 6. júla 2019 sa rozhodne, kto si tento rok prevezme výnimočnú trofej.

Kúpiť vstupenku na Superpohár

2019-06-20 Žrebovanie nového ročníka Slovnaft handball extraligy mužov

Nový ročník Slovnaft handball extraligy (SHE) v hádzanej mužov sa začne v posledný augustový deň. V sezóne 2019/2020 bude štartovať dovedna deväť tímov. Nepárny počet znamená, že v každom kole bude mať jedno mužstvo voľno. Nováčikom v súťaži je víťaz I. ligy Košice Crows. V úvodnom kole 31. augusta – 1. septembra 2019 zavíta úradujúci šampión Tatran Prešov na palubovku HK Agro Topoľčany, s ktorým v roku 2018 bojoval o titul. Finalista uplynulého ročníka MŠK Považská Bystrica má pri nepárnom počte účastníkov voľno. Bronzový medailista HKM Šaľa privíta v 1. kole HC Sporta Hlohovec a bratislavský ŠKP bude hostiť MHC Štart Nové Zámky. Hádzanári Košice Crows sa môžu tešiť na domácu premiéru medzi slovenskou elitou. Pri vstupe do súťaže si pred svojimi fanúšikmi zmerajú sily so Slovanom Modra.

Generálnym partnerom najvyššej slovenskej súťaže zostáva už tretí rok spoločnosť Slovnaft.

2019-06-19 MOL liga 2019/2020 má naďalej hlavného partnera Slovnaft a vyšší počet účastníkov

V spoločnej slovensko-českej súťaži v hádzanej žien sa v sezóne 2019/2020 po takmer desaťročí opäť predstaví 14 tímov. Riadenie súťaže po piatich rokoch prechádza opäť pod Slovenský zväz hádzanej a hlavným reklamným partnerom MOL ligy zostáva už tretí rok Slovnaft.

Zmena v počte účastníkov nastala len na Slovensku, kde z pôvodného lanského kvarteta stúpol počet zúčastnených klubov na šesť, pričom pribudli dvaja prvoligisti z minulej sezóny HC DAC Dunajská Streda. V 18. ročníku interligy bude teda účinkovať šesť slovenských klubov a osem českých. Základná časť MOL ligy vyvrcholí 9. apríla 2020, po veľkonočných sviatkoch sa začne play-off pre kvarteto najlepších.

Na aktíve klubov v Bratislave vyžrebovali aj novú sezónu 2019/2020, ktorá hneď na úvod prinesie konfrontáciu nováčikov s úradujúcimi majstrami oboch krajín. V 1. kole MOL ligy 2019/2020, ktoré je na programe v posledný augustový víkend (30. – 31. 8. 2019), sa totiž HC DAC Dunajská Streda stretne s DHK Baník Most a obhajca celkového prvenstva Iuventa Michalovce bude hostiť HK Hodonín. Tretieho nováčika HC Sporta Hlohovec čaká domáca premiéra proti HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou.

Na snímke je riaditeľ súťaží Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Peter Brunovský (tretí sprava) a zástupcovia klubov počas tlačovej konferencie pred štartom nového ročníka MOL ligy  v hádzanej žien v Bratislave 18. júna 2019. FOTO TASR - Jaroslav Novák

2019-06-10 Slavia Praha a Spartak Trnava zabojujú o Superpohár v MOL Aréne

V zápase česko-slovenského Superpohára sa opäť stretnú dva najlepšie futbalové tímy zo Slovenska a Česka. O cennú trofej zabojujú víťaz slovenského Slovnaft Cupu Spartak Trnava a víťaz českého MOL Cupu Slavia Praha. Zápas odohrajú 6. júla 2019 v City Arene v Trnave.

Spoločná československá futbalová súťaž, ktorá sa v roku 1993 rozdelila po rozpade federácie, bola obnovená pred dvoma rokmi. Vtedy v súboji víťazov českého a slovenského pohára Fastav Zlín porazil Slovan Bratislava a zapísal sa do histórie česko-slovenského Superpohára ako prvý víťaz. Vlani v júni sa mal v Bratislave stretnúť Slovan so Slaviou, ale na žiadosť polície bol zápas zrušený. Po ročnej odmlke sa teraz môžu futbaloví fanúšikovia tešiť na prestížny duel, ktorý víťazi pohárových súťaží odohrajú v City Arene v Trnave. Dohodli sa na tom prezidenti oboch národných federácií – šéf SFZ Ján Kováčik a jeho kolega z FAČR Martin Malík. Hľadisko MOL Arény pojme až 12.700 divákov.

Slavia Praha okrem zisku majstrovského titulu v najvyššej futbalovej lige triumfovala aj v českom pohári po výhre 2: 0 nad Baníkom Ostrava a po 77 rokoch si vybojovala double. Trnava, ktorá v lige hrala o udržanie, porazila v záverečnom pohárovom súboji Žilinu na penalty 4:1 po remíze 3:3 v základnej hracej dobe.

2019-06-04 Najlepší pomer ceny a kvality nájdu zákazníci na čerpacích staniciach Slovnaft

Spoločnosť Slovnaft ponúka najlepší pomer ceny a kvality na slovenskom trhu v kategórii čerpacie stanice. Rozhodli o tom spotrebitelia v prieskume švajčiarskej organizácie ICERITAS, ktorá na základe výsledkov udelila Slovnaftu prestížne ocenenie Best Buy Award 2018/2019 už po tretí raz po sebe.

Prieskum sa uskutočnil na vzorke 1200 respondentov starších než 15 rokov. Ich úlohou bolo na základe vlastných skúseností zhodnotiť, ktorá sieť čerpacích staníc ponúka najlepší pomer ceny a kvality na slovenskom trhu. Väčšina z opýtaných uviedla ako odpoveď Slovnaft.

Spoločnosť ICERITAS udelila Slovnaftu taktiež ocenenie Customers’ Friend Award – SUPERIOR EXCELLENCE. Vo svojej analýze sa zamerala na vzťahy so zákazníkmi, zamestnancami, obchodnými partnermi a celkovo na imidž spoločnosti.

Slovenskí spotrebitelia zároveň označili sieť čerpacích staníc Slovnaft ako najdôveryhodnejšiu značku v segmente čerpacích staníc. Urobili tak v prieskume spotrebiteľskej dôvery, ktorý pre spoločnosť ATOZ Marketing Services pripravila agentúra STEM/MARK.

2019-06-04 Mimoriadna informácia o činnostiach v rafinérii v Bratislave

V súvislosti s aktuálne prebiehajúcimi prácami v rafinérii Slovnaft sa budú dňa 5. júna 2019 od 6:00 hod. vykonávať prefuky parovodu, čo môže spôsobovať zvýšenú hlučnosť. Cieľom prefukov je vyčistiť potrubie od úsad a trosiek zo zvárania.

Práce budú trvať počas dňa a večerných hodín až do úspešného vyčistenia potrubia. V nočných hodinách sa prefuky nebudú vykonávať, v prípade potreby budú práce pokračovať dňa 6. júna 2019.

Cieľom spoločnosti Slovnaft je maximálne zníženie miery hlučnosti, preto budú prefuky vedené cez tlmič hluku, avšak úplne ho technicky nie je možné eliminovať.

×
Your browser is out of date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×