Filter aktualít

od dátumu
do dátumu

Aktuality

2020-11-27 Slovnaft zostal partnerom umenia a kultúry aj v ťažkých časoch

Umenie a kultúra na Slovensku sa v tomto roku pre pandémiu ocitli v neľahkej situácii. Divadlá sú bez divákov, no naďalej pokračujú vo svojej práci a pripravujú sa na opätovné otvorenie svojich brán. Slovnaft sa ako dlhoročný podporovateľ kultúry rozhodol aspoň symbolicky vyjadriť podporu deviatim divadlám a jednej galérii, s ktorými spolupracuje. Rozdelil medzi nich čiastku 30 000 eur.

Finančnú podporu získa Bratislavské bábkové divadlo, Divadlo Malá scéna STU, Jókaiho divadlo, Nové divadlo Nitra, Mestské divadlo Žilina, Galéria Ľ. Fullu Ružomberok, Divadlo Thália, Štátne divadlo Košice, Spišské divadlo a Prešovské národné divadlo. S väčšinou z nich Slovnaft dlhoročne spolupracuje v rámci projektu Kultúra so Slovnaftom, ktorý má priblížiť umenie deťom.

„Opatrenia na spomalenie šírenia koronavírusu zasiahli aj náš projekt na podporu kultúry a umenia. Napriek tomu v ňom chceme pokračovať, aj keď v zmenenej podobe. Rozhodli sme sa, že financie pre tento projekt na rok 2020 rozdelíme medzi kultúrne stánky, aby sme im aspoň trochu pomohli preklenúť náročný čas,“ povedal Oszkár Világi, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ SLOVNAFT, a.s. 

Slovnaft spustil roku 2012 projekt So Slovnaftom do divadla, ktorý má pomôcť základným školám vo väčšej miere využiť kultúrne poukazy Ministerstva kultúry SR. Pred dvomi rokmi sa k projektu pripojila aj ružomberská galéria. Za sedem  rokov Slovnaft uhradil základným školám z menších miest a obcí náklady na prepravu žiakov za kultúrou a umením v sume takmer 250 tisíc eur vďaka čomu navštívilo divadelné predstavenia a galériu viac ako 41 000 školákov.

Divadlá a galéria financie využijú na udržanie svojich aktivít v rámci umeleckej tvorby alebo na pokrytie časti režijných nákladov.  Spišské divadlo napríklad na výrobu dvoch inscenácií, Jókaiho divadlo na naštudovanie a prípravu predstavenia pre deti a mládež a Divadlo Thália na profesionálnu nahrávku dvoch predstavení, aby ich mohli prezentovať aj online. Divadlo Malá scéna STU peniaze využije na pokrytie prevádzky počas skúšania divadelnej inscenácie, novú inscenáciu z príspevku vytvorí Bratislavské bábkové divadlo a Prešovskému národnému divadlu pomôžu pokryť prevádzkové náklady a dofinancovať prípravu dvoch inscenácií. Ružomberská galéria Ľ. Fullu použije financie na  vývoj a prípravu nových vzdelávacích formátov a aktivít pre návštevníkov, ako aj nový výstavný projekt pripravovaný pre rok 2021.

Pandémia koronavírusu pripravila o divákov nielen umelecké a kultúrne inštitúcie, ale aj športovcov. Slovnaft aj napriek tomu zostal partnerom všetkých súťaží, klubov aj individuálnych športovcov, ktorých podporoval. V čase pandémie zároveň zintenzívnil pomoc pre zdravotníctvo darovaním pľúcnych ventilácií ale aj dezinfekcie, aby zdravotnícke zariadenia účinne zvládali šírenie infekcie.

2020-07-09 Výhercovia súťaže v júnovom magazíne Fresh

Z čitateľov júnového čísla bezplatného magazínu Fresh, ktorí vylúštili krížovku a poslali znenie tajničky do redakcie, sme vyžrebovali troch výhercov zo slovenskej verzie a troch výhercov z maďarskej verzie magazínu.

Slovenská verzia júnového čísla magazínu Fresh:
Ladislav D., Mochovce; Andrea M., Poprad a Dušan S., Beluša

Maďarská verzia júnového čísla magazínu Fresh:
László E., Želiezovce; Mária L., Nové Zámky a Tobiás Zs., Veľké Kapušany.

Každému z výhercov sme odoslali poštou darčekovú palivovú kartu GIFT v hodnote 20 eur.

2020-06-04 PITNÝ REŽIM BEZ PET FLIAŠ

Zhruba 170 000 minerálok v PET fľašiach kupovala každoročne spoločnosť Slovnaft pre svojich zamestnancov v rámci zabezpečovania pitného režimu v letných mesiacoch. To predstavovalo asi päť ton plastového odpadu. V snahe chrániť životné prostredie a znižovať objem plastového odpadu inštaloval Slovnaft tento rok na svojich prevádzkach i v administratíve výdajníky vody. Tie sú napojené na vodovodnú sieť a majú v sebe zabudovanú filtračnú technológiu, ktorá odstraňuje všetky nečistoty, rozptýlené častice, chlór, zápach, baktérie či iné látky väčšie ako 0,5 mikróna. Približne 140 výdajníkov vody tak ročne ušetrí nielen opakovaný nákup, skladovanie a distribúciu tisícov PET fliaš, ale najmä tony odpadu. A  zabezpečia pitný režim nielen v lete, ale po celý rok.

2020-05-18 Dezinfekčný roztok SLOVNAFT HYGI FLUID E+ je dostupný na každej čerpacej stanici Slovnaft

Dostatok dezinfekčných prostriedkov je v dnešnej dobe nevyhnutný pre ochranu zdravia a dôsledné dodržiavanie hygienických štandardov. Na čerpacích staniciach Slovnaft je preto od teraz v predaji dezinfekčný roztok na ruky SLOVNAFT HYGI FLUID E+ na ruky s obsahom glycerínu.

„V Slovnafte nám záleží na tom, aby boli naši zákazníci zdraví a v bezpečí doma aj na cestách. Dezinfekčný prípravok SLOVNAFT HYGI FLUID E+, ktorý sme vyvinuli priamo v Slovnafte, je ekonomicky dostupným riešením pre každú domácnosť,“ hovorí Timea Reicher, riaditeľka Maloobchodu.

Roztok SLOVNAFT HYGI FLUID E+ je vďaka pridanému glycerínu vhodný na šetrné čistenie rúk. Pre dosiahnutie maximálneho účinku prostriedku pri dezinfekcii rúk naneste 2x3 ml prípravku na dlane a dôkladne rozotrite po povrchu rúk po dobu 2x30 sekúnd. Nepoužívajte na sliznice, do otvorených rán, do očí a ich blízkosti. Prostriedok nie je vhodný na čistenie povrchov citlivých na alkohol.

Dezinfekčný roztok je dostupný v celej sieti čerpacích staníc Slovnaft a predáva sa v balení s objemom 1 liter.

2020-03-09 Slovnaft je Obchodníkom roka v kategórii Čerpacie stanice s predajňou

Slovnaft získal začiatkom marca ocenenie MasterCard Obchodník roka 2019 v kategórii Čerpacie stanice s predajňou. Mastercard obchodník roka je ocenenie pre najlepších obchodníkov v rôznych kategóriách maloobchodu. V tomto roku sa konal už siedmy ročník súťaže.

Kategória Čerpacie stanice s predajňou mala na súťaži premiéru: „Zloženie kategórií prechádza neustálym vývojom a odráža tak dianie na retailovom trhu. Novinkou tohto ročníku je kategória Čerpacia stanica s predajňou, ktorej víťazom sa stal Slovnaft,“ povedal Michal Čarný, generálny riaditeľ Mastercard pre Českú republiku a Slovensko.

Víťazov súťaže Mastercard obchodník roka 2019 určila vzorka 1000 respondentov z celého Slovenska v reprezentatívnom výskume spoločnosti GfK Czech. Hodnotili sa parametre ako spontánne vymenovanie predajne („top of mind“), dôvera a miera lojality zákazníkov k predajni. Slovnaft získal ocenenie práve vďaka vysokej spontánnej znalosti značky medzi zákazníkmi a ich lojalite.

2020-03-04 Pomôžte nám vybrať projekty, ktoré podporíme grantom

V grantovom programe Zelené oázy má prvý krát možnosť rozhodnúť o podpore projektov aj verejnosť. Vyberte si svojho favorita spomedzi 26 projektov a zahlasujte za neho na bit.ly/chcem-hlasovat-za-projekt

Do výzvy 14. ročníka environmentálneho programu Zelené oázy prišlo 179 zaujímavých projektových návrhov. Grantová komisia rozhodla o jedenástich, ktoré získajú peniaze na realizáciu. Ďalších 26 kvalitných projektov čaká verejné hlasovanie.

O grant sa uchádzajú aktívne komunity zo všetkých kútov Slovenska.  Verejnosť môže podporiť tvorbu alebo revitalizáciu zelene vo svojom kraji alebo zahlasovať za favorita podľa vlastných kritérií.  Hlasovanie je otvorené do 27. marca na www.oazy.sk.

Slovnaft_zeleneoazy_LCD

_

2020-02-26 Očakávané spaľovanie na poľných horákoch v rafinérii Slovnaft

Spaľovanie je riadené ako následok odstavenia debutanizéra na jednotke výroby etylénu. Zvýšené spaľovanie na poľných horákoch očakávame v najbližších dňoch a môžu ho sprevádzať aj ďalšie negatívne javy ako zvýšená hladina hluku a vznik zápachu.

Zvýšená aktivita na poľných horákoch bude prebiehať od dnes (25.2.) do piatka (28.2). Po nábehu debutanizéra a ustálení režimu jednotky sa aktivita na poľných horákoch opäť stabilizuje.

Viac o fungovaní debutanizéra nájdete na tomto linku.

Cieľom spoločnosti Slovnaft je skrátiť negatívne vplyvy znižujúce pohodlie obyvateľov žijúcich v okolí rafinérie na nevyhnutné minimum. Úlohou poľných horákov je kontrolované spaľovanie nadbytočných plynov z uzavretého systému výroby. Tieto nadbytočné plyny vznikajú pri riadenom či núdzovom odstavení výrobných jednotiek, počas nestability či úprav technologického režimu, počas nábehov výrobných jednotiek, ale napríklad aj pri výpade dodávky energií.

Pri spaľovaní na poľných horákoch sa premieňajú škodlivé látky na menej škodlivé. Horáky sú vysoké, preto dochádza k rozptylu emisií a ich zriedeniu na úrovne, ktoré neohrozujú životné prostredie ani zdravie. Kvalita ovzdušia v okolí Slovnaftu je monitorovaná na troch staniciach a Slovnaft o miere znečistenia v okolí rafinérie informuje aj na stránke SHMÚ. Informácie o kvalite ovzdušia sú dostupné na tomto linku.

Viac informácií o hluku nájdete tu a o zápachu tu.

Viac o poľných horákoch si pozrite vo videu:

2020-01-30 Slovnaft po tretí raz medzi víťazmi ankety Najatraktívnejší zamestnávateľ

V ankete Najatraktívnejší zamestnávateľ zvíťazil v kategórii výroba a priemysel už tretí rok po sebe Slovnaft. Hlasujúci ocenili najmä platové ohodnotenie a benefity rafinérskej spoločnosti, pracovnú istotu a dlhodobú tradíciu firmy, ako aj samotnú značku.

„Naše tretie víťazstvo v silnej kategórii výroba a priemysel nás mimoriadne teší. Je odrazom nielen dobrého povedomia o Slovnafte ako o skvelom zamestnávateľovi, ale i našej dlhodobej snahy o pozdvihnutie atraktivity chémie a podnikateľskej činnosti spoločnosti medzi žiakmi, študentmi aj laickou verejnosťou.,“ povedala riaditeľka ľudských zdrojov Slovnaftu Alžbeta Grácová.

Organizátor ankety, spoločnosť Profesia, zaznamenal rekordný počet hlasujúcich a víťazov určili hlasy od 36.068 respondentov. Celkovo bolo do 8. ročníka nominovaných 189 firiem. Víťazov deviatich kategórií sa verejnosť dozvedela na galavečere 29. januára 2020.

Najatraktívnejší zamestnávateľ

Aj v tomto ročníku ankety sa hlasujúci rozhodovali podľa rôznych kritérií. Medzi najčastejšie patrili silná a známa značka, dobré meno spoločnosti, príjemné pracovné prostredie a kvalitné služby a produkty. Platové ohodnotenie nebolo tentoraz rozhodujúcim kritériom a skončilo až na šiestom mieste.

Anketa Najatraktívnejší zamestnávateľ je každoročne vyhlasovaná spoločnosťou Profesia. Jej cieľom je priniesť reálny pohľad ľudí na Slovensku na to, ako vnímajú firmy, ich benefity a imidž. Výsledkom ankety je rebríček zamestnávateľov, ktorí dokážu ľudí na Slovensku osloviť svojím prístupom k zamestnancom a prostredím, ktoré pre nich vytvárajú.

2020-01-20 Štefan Svitko a Slovnaft rallye team úspešne absolvovali Dakar 2020

Jedenásta účasť na Dakare, celkové jedenáste miesto a prvé miesto za továrenskými jazdcami. Taká je bilancia nášho motocyklového jazdca Štefana Svitka po najťažších maratónskych pretekoch sveta, ktoré sa premiérovo konali v Saudskej Arábii. Náš Svitko bol tento rok "tvárou Dakaru" na oficiálnych plagátoch pretekov. Svet obletela aj jeho fotografia z tragickej siedmej etapy, keď pomáhal pri oživovaní portugalského motocyklistu Paula Goncalves.

V konečných výsledkoch sa Števovi Svitkovi nepodarilo preniknúť do elitnej desiatky, od ktorej ho delili 3 minúty. Napriek tomu sa v nedeľu 19. januára 2020 vracal domov spokojný. Na letisku ho čakali jeho najbližší a hneď po príchode do Bratislavy prišiel na tlačovú konferenciu.

Štefan Svitko

"Sme tu a sme zdraví. Skončil som jedenásty a aj keď sme tam šli s vyšším cieľom, som rád za to, čo mám za sebou. Stali sa rôzne veci a v tom kontexte je jedenásta priečka super," také bolo prvé hodnotenie Štefana Svitka po príchode na Slovensko. Tlačová konferencia v Bratislave sa začala minútou ticha na počesť zosnulého portugalského jazdca Paula Goncalvesa, priateľa nášho Števa Svitka, ktorému sa stala osudná 7. etapa na Dakare 2020.

"Tento Dakar bol v porovnaní s predchádzajúcimi iný v tom, že sme len krátko pred etapou dostávali papiere s údajmi o trati. Bolo to lepšie, pretože sme nad tým nemuseli sedieť dlhé hodiny. Boli prehľadnejšie a tým pádom to bolo bezpečnejšie," pokračoval Štefan Svitko. "Bolo tam dosť ciest a tie komplikovali navigáciu, niekedy sme aj poblúdili. V Saudskej Arábii sa mi Dakar páčil viac ako v Južnej Amerike. Boli tam rýchlejšie aj relatívne pomalšie etapy. Najmä po planinách sme šli poriadne rýchlo, tam dovtedy snáď neprešlo nikdy žiadne auto."

Dakar 2020

Ako povedal Svitko, aktuálny Dakar bol pomerne ľahký po fyzickej stránke, no po psychickej stránke najťažší v kariére. Najmä preto, že pomáhal lekárom oživovať portugalského jazdca Paula Goncalvesa. Snaha však bola márna. "Keď na vlastnej koži zažijete, že niekoho oživujete, zanechá to na vás stopy. Organizátori sa pýtali, či budeme pokračovať. Niektorí odstúpili. Iné však je o tom hovoriť a iné priamo to zažiť. Nedá sa to reálne popísať," dodal Svitko.

Tridsaťsedemročný Žaškovčan, ktorý na Dakare jazdí od začiatku vo farbách Slovnaftu, má za sebou už jedenásty štart na slávnom púštnom dobrodružstve a siedmykrát sa mu podarilo preteky dokončiť. Jeho maximom zostáva konečné 2. miesto z januára 2016.

Dakar 2020

2019-12-19 INFORMÁCIA O VÝPLATE ZA AKCIE

Spoločnosť MOL Nyrt. so sídlom Október huszonharmadika u. 18, H-1117 Budapešť, Maďarsko, registračné číslo: 01-10-041683 prostredníctvom poverenej osoby v zmysle §118i zákona č. 566/2001 Z.z. o cenných papieroch a investičných službách v znení neskorších predpisov bude v dňoch 19. – 20. 12.2019 vyplácať odplatu za akcie minoritných akcionárov spoločnosti SLOVNAFT, a.s., so sídlom: Vlčie hrdlo 1, Bratislava 824 12, Slovenská republika, IČO: 31 322 832, zapísanej v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, oddiel: Sa, vložka č. 426/B (ďalej aj ako SLOVNAFT, a.s.),, ktoré v zmysle uvedeného ustanovenia zákona o cenných papieroch prešli na MOL Nyrt. 

Vyplácanie odplaty v zákonnej lehote nadväzuje na prechod akcii z minoritných akcionárov na MOL Nyrt., ktorý sa uskutočnil 18.12.2019. 

Odplatu bude v mene spoločnosti MOL Nyrt. realizovať OTP Banka Slovensko, a.s. (Štúrova 5, Bratislava 813 54, IČO: 31 318 916). Výška odplaty je 85 eur za jednu akciu.

Spôsob výplaty závisí od toho či akcionár požiadal o výplatu na účet alebo bude čakať na doručenie poštovej poukážky, pričom odplata je splatná od 20.12.2019. 

×
{{-- content goes here from dom --}}
PRISPÔSOBTE SÚBORY COOKIE POUŽITÉ NA TEJTO WEBOVEJ STRÁNKE

Webová stránka spoločnosti SLOVNAFT, a.s. používa súbory cookie na svoju prevádzku, zlepšenie používateľskej skúsenosti, monitorovanie aktivít na webovej stránke a zobrazovanie relevantných ponúk.

Výberom tejto možnosti povoľujete:

 • Dočasné cookies
 • Súbory cookie zjednodušujúce používanie webovej stránky

Výberom tejto možnosti zakazujete:

 • Zobrazovanie remarketingových reklám, ktoré reflektujú vaše záujmy mimo webovej lokality (napríklad na sociálnych sieťach)
 • Používanie analýz využívania stránky a aktivít, ktoré sa merajú na webových lokalitách spoločnostiSLOVNAFT, a.s., s cieľom kontaktovať vás s personalizovanými ponukami (ak ste nám napríklad pri registrácii poskytli svoje kontaktné údaje)

Výberom tejto možnosti povoľujete:

 • Dočasné cookies
 • Súbory cookie zjednodušujúce používanie webovej stránky
 • Analytické webové nástroje na štatistické účely
 • Zobrazovanie remarketingových reklám, ktoré reflektujú vaše záujmy mimo webovej lokality (napríklad na sociálnych sieťach)

Výberom tejto možnosti zakazujete:

 • Používanie analýz využívania stránky a aktivít, ktoré sa merajú na webových lokalitách spoločnostiSLOVNAFT, a.s., s cieľom kontaktovať vás s personalizovanými ponukami (ak ste nám napríklad pri registrácii poskytli svoje kontaktné údaje)

Výberom tejto možnosti povoľujete:

 • Dočasné cookies
 • Súbory cookie zjednodušujúce používanie webovej stránky
 • Analytické webové nástroje na štatistické účely
 • Zobrazovanie remarketingových reklám, ktoré reflektujú vaše záujmy mimo webovej lokality (napríklad na sociálnych sieťach)
 • Používanie analýz využívania stránky a aktivít, ktoré sa merajú na webových lokalitách spoločnostiSLOVNAFT, a.s., s cieľom kontaktovať vás s personalizovanými ponukami (ak ste nám napríklad pri registrácii poskytli svoje kontaktné údaje)

Zásady používania súborov cookie

Your browser is out of date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×