Facebook Linkedin Youtube Twitter Instagram Corobim

Triediť novinky podľa dátumu:

Triediť novinky podľa kľúčového slova:

Slovnaft Cup: Dejiskom finálového zápasu bude Nitra

Štadión FC Nitra bude novým dejiskom finále najvyššej slovenskej pohárovej súťaže Slovnaft Cup v ročníku 2018/2019. Rozhodli o tom členovia výkonného výboru Slovenského futbalového zväzu (SFZ). Dva najlepšie tímy, ktoré vzídu z jarných zápasov, sa tam stretnú 1. mája 2019.

Ako povedal pri žrebovaní osemfinálových dvojíc vedúci oddelenia riadenia súťaží SFZ Miroslav Richtárik, Slovnaft Cup je divácky atraktívny a SFZ je s priebehom jesennej časti spokojný. Dvojice vyžreboval v Sieni slávy slovenského futbalu riaditeľ Podnikovej a marketingovej komunikácie SLOVNAFT, a.s., Anton Molnár. Osmička najlepších je zložená z piatich účastníkov Fortuna ligy, dvoch druholigových tímov a jedného zástupcu z tretej ligy. Do osudia sa pri žrebovaní dvojíc dostali MŠK Žilina, FC Spartak Trnava, FC Nitra, MFK Zemplín Michalovce, FK Senica, MFK Skalica, FK Poprad a FC Košice.  Ako prvý tím z osudia vytiahli MŠK Žilina. Na jej pôde sa v marci budúceho roka predstaví MFK Skalica. Ďalšími dvojicami sú FK Senica – FC Nitra, MFK Zemplín Michalovce – FK Poprad a FC Košice – FC Spartak Trnava. Štvrťfinálové duely sú na programe 13. marca a hrať sa bude len na jeden zápas. V prípade nerozhodného výsledku bude nasledovať hneď penaltový rozstrel. Všetky stretnutia prinesie naživo Futbalnet TV.

Slovnaft je najdôveryhodnejšou značkou čerpacích staníc

Bratislava, 30. novembra 2018 – Slovnaft je opäť najdôveryhodnejšou značkou v segmente čerpacích staníc. Rozhodli o tom slovenskí spotrebitelia v jednej z najrozsiahlejších ankiet zameraných na spotrebiteľskú dôveru. Do 3. ročníka marketingového programu sa na prelome mesiacov september a október 2018 zapojilo 2000 respondentov, ktorí hodnotili v 47 kategóriách takmer 420 značiek.

Slovenskí spotrebitelia sú v otázke dôvery pomerne stáli a verní, ukázal prieskum agentúry Nielsen. Z 35 „tradičných kategórií“, si svoje prvenstvo obhájilo až 25 minuloročných víťazov. Kategória čerpacích staníc bola do hodnotenia zaradená po druhý raz a opäť v ňom zvíťazila spoločnosť Slovnaft.

Slovnaft prevádzkuje na slovenskom trhu najväčšiu sieť 253 čerpacích staníc. Na väčšine z nich sa nachádzajú moderné predajne a kaviarne Fresh Corner. Tie okrem čerstvej kávy ponúkajú aj na mieste dopekané sladké a slané pečivo a rýchle občerstvenie.

Petroleum Economist Awards 2018: Dve ocenenia pre Skupinu MOL

V prestížnej súťaži Petroleum Economist Awards získala Skupina MOL dve ocenenia. Gala večer s odovzdávaním ocenení sa uskutočnil v Londýne za účasti vrcholových manažérov významných ropných, plynárenských a energetických spoločností. Petroleum Economist Awards je ocenením celosvetovo najlepších spoločností, projektov a inovácií v sektore energetiky.

Skupina MOL zvíťazila v dvoch kategóriách – kategórii Future Leader a kategórii Energy Company of the Year - Mid Cap.

Ocenenie Future Leader získal viceprezident Služieb zákazníkom Skupiny MOL Péter Ratatics, kým  v kategórii Energy Company of the Year - Mid Cap bola ocenená celá Skupina MOL. Úspech v celosvetovej súťaži je odrazom profesionality manažmentu, a tiež vysokej úrovne Skupiny MOL a jej Stratégie 2030.

O prestížne ocenenie Energy Company of the Year - Mid Cap sa okrem Skupiny MOL uchádzali tri významné energetické spoločnosti. Odbornú porotu presvedčili výsledky Skupiny MOL – v krátkom čase sa stala lídrom v stredoeurópskom regióne a udáva tempo celému energetickému priemyslu. Ocenenie na galavečere prevzal Nico Brunsmann, riaditeľ spoločnosti MOL UK.

Ďalším aspektom, ktorý zabezpečil Skupine MOL víťazstvo v kategórii Energy Company of the Year - Mid Cap je progresívna stratégia mobility, ktorá zahŕňa zdieľanie áut, elektromobilitu a riešenia pre verejnú dopravu v mestách.

V kategórii Future Leader odborná porota ocenila viceprezidenta Pétera Rataticsa za jeho rolu lídra pri riadení rozvoja a realizácii stratégie Skupiny MOL. Pod jeho vedením sa Skupina MOL transformuje z tradičného poskytovateľa služieb maloobchodu na poskytovateľa širšieho spektra tovarov a služieb pre ľudí na cestách.  vyústila do získania kategórie Future Leader. Kľúčom k úspechu Petra Rataticsa je jeho schopnosť uvažovať mimo tradičného rámca a jasná predstava o budúcnosti Skupiny MOL po skončení éry fosílnych palív.

Medzi ďalšími spoločnosťami, ktoré získali Petroleum Economist Award, figuruje aj Tesla. Ocenenie Cleaner Energy Initiative of the Year získala za svoju obriu fabriku v Nevade, ktorá je najväčším svetovým výrobncom Li-Ion batérií.  Ocenenie Energy Company of the Year - Large Cap si odniesla spoločnosť Total, kým cenu Exploration Company of the Year získala spoločnosť ENI.

Pozrite si výsledky Petroleum Economist Awards 2018

http://www.petroleum-economist.com/awards/2018-winners

Prvá ultrarýchla nabíjacia stanica na čerpacej stanici Slovnaft

  • Na čerpacej stanici Slovnaft, Budča – Juh bola nainštalovaná prvá ultrarýchla nabíjacia stanica, na ktorej po 15-minútovom nabíjaní dokáže auto prejsť až 400 kilometrov
  • Nabíjacia stanica bola vybudovaná v rámci projektu NEXT-T, ktorý dostal od Európskej komisie najväčší grant na rozvoj elektromobility
  • Na Slovensku sa vybuduje v rámci projektu dokopy 18 rýchlonabíjacích a 7 ultrarýchlych nabíjacích staníc

Budča, 20. novembra 2018 – Spoločnosť Západoslovenská energetika (ZSE) uvádza do prevádzky prvú ultrarýchlu nabíjaciu stanicu na čerpacej stanici Slovnaft na diaľnici R1 v lokalite Budča. Ide o prvú nabíjaciu stanicu tohto typu nielen na Slovensku, ale aj v Bulharsku, Chorvátsku, na Cypre, v Českej republike, Estónsku, Grécku, Maďarsku, Lotyšsku, Litve, na Malte, v Poľsku, Portugalsku, Rumunsku a Slovinsku.

Nabíjacia stanica Ultra-Fast umožňuje oveľa rýchlejšie nabíjanie elektromobilov s výkonom až
350 kW, čo výrazne skracuje čas na ich nabíjanie a sprístupňuje elektromobilitu aj pri dlhých jazdách.
15-minútové nabíjanie pokryje 400-kilometrový dojazd elektromobilu.

Nabíjacia stanica bola uvedená do prevádzky za účasti podpredsedu Európskej komisie pre Energetickú úniu Maroša Šefčoviča, ďalších zástupcov Komisie, Helmuta Morsiho (DG Move), ďalej predstaviteľov ministerstva hospodárstva a ministerstva životného prostredia, ako aj partnerov projektu NEXT-E a partnerov podujatia.

Projekt NEXT-E je spolufinancovaný z fondu CEF (nástroj na prepájanie Európy) Európskej únie. Projekt vlani dostal od Európskej komisie doteraz najväčší grant na rozvoj elektromobility, na základe ktorého sa vybuduje 222 multi-štandardných rýchlonabíjacích staníc (50 kW) a 30 ultrarýchlych nabíjacích staníc (150– 350 kW) v rámci kohéznej Európy.

Projekt NEXT-E vybuduje na Slovensku celkovo 25 nabíjacích staníc (18 rýchlonabíjacích staníc a 7 ultrarýchlych nabíjacích staníc). Lokalita Budča predstavuje strategický bod prejazdu stredom Slovenska, ktorý dokáže vďaka technológii ultrarýchleho nabíjania komfortne prepojiť západnú a východnú časť Slovenskej republiky. Táto technológia prináša 7-násobne rýchlejšie časy nabíjania a priamo tak skracuje čas potrebný na jazdu elektromobilu. Ultrarýchla nabíjacia stanica umožňuje nabíjanie všetkých typov elektrických vozidiel s konektormi na rýchle nabíjanie.

„Sme zapojení do viacerých projektov, v rámci ktorých sa budujú stanice nielen na Slovensku, ale aj v rámci európskeho priestoru. Konkrétne projekt NEXT-E považujem za kľúčový z pohľadu jeho veľkosti, keďže budujeme nabíjaciu infraštruktúru v krajinách: Slovenská republika, Česká republika, Maďarsko, Slovinsko, Chorvátsko a Rumunsko,“ uviedol Marian Rusko, člen predstavenstva ZSE.

„V regióne strednej a východnej Európy má skupina MOL najdostupnejšiu sieť staníc. Cieľom našej Stratégie 2030 je uspokojovať potreby ľudí na cestách a popri kvalitných palivách a gastro ponuke Fresh Corner rozširovať aj služby v oblasti elektromobility. Aj vďaka projektu NEXT-E takto dokážeme lepšie vyhovieť požiadavkám zákazníkov a postupne dopĺňať našu sieť o nabíjacie stanice,“ povedal Gabriel Szabó, riaditeľ spoločnosti Slovnaft.

Projekt NEXT-E je príkladom jedinečnej spolupráce štyroch popredných koncernov v oblasti elektroenergetického, ropného a plynárenského priemyslu a dvoch producentov automobilov. Zapojili sa spoločnosti skupiny E.ON (Západoslovenská energetika na Slovensku, český E.ON Czech Republic, maďarský E.ON Hungary, rumunský E.ON Romania), spoločnosti skupiny MOL (zastúpené pobočkami vo všetkých šiestich zúčastnených krajinách), Hrvatska elektroprivreda v Chorvátsku, PETROL (v Slovinsku a Chorvátsku) a automobilky Nissan a BMW.

Európska komisia odobrila projekt na podporu rozširovania infraštruktúry nabíjacích staníc v strednej a východnej Európe NEXT-E poskytnutím grantu vo výške 18,84 miliónov eur. Grant bol udelený v rámci CEF (finančného mechanizmu na podporu infraštruktúrnych sietí). Cieľom projektu je vybudovanie siete nabíjacích staníc tak, aby boli európske krajiny navzájom prepojené. Nabíjacie stanice by mali byť vybudované do konca roka 2020.

Diaľničná čerpacia stanica Slovnaft Sekule I bude dočasne zatvorená

Od utorka 4. decembra 2018 od 7:00 h do stredy 5. decembra 2018 do 20:00 h bude z technických príčin čerpacia stanica Sekule I v smere zo Slovenska zatvorená.
Motoristi môžu natankovať a využiť občerstvenie Fresh Corner na najbližšej čerpacej stanici Slovnaft Malacky – Pezinská.

Čerpaciu stanicu Slovnaft Sekule I. (von zo SR) čaká kompletná rekonštrukcia

Pre rozsiahlu rekonštrukciu zatvorí Slovnaft 5. novembra 2018 na jeden deň svoju diaľničnú čerpaciu stanicu Sekule. Od 6. novembra 2018 bude čerpacia stanica znovu otvorená. Až do skončenia rekonštrukcie bude predaj zabezpečený v náhradných priestoroch unimo bunky. Plná prevádzka čerpacej stanice v zrekonštruovaných priestoroch je naplánovaná na 20. decembra 2018.

Chystá sa rekonštrukcia servisnej stanice Slovnaft Bratislava Lamač

Servisná stanica Slovnaft Bratislava-Lamač čoskoro podstúpi kompletnú rekonštrukciu. V súvislosti s rekonštrukčnými prácami bude servisná stanica v utorok 25. 9. 2018 zatvorená. Od stredy 26. 9. 2018 už bude pre zákazníkov otvorená, avšak iba v obmedzenej prevádzke. O prípadných zmenách vás budeme včas informovať.

Mimoriadna informácia o činnostiach v rafinérii

Z prevádzkových dôvodov bude od 28. augusta 2018 prebiehať v rafinérii Slovnaft spaľovanie na poľných horákoch, čo môže byť sprevádzané zvýšenou hladinou hluku. Za prípadné zníženie komfortu obyvateľov sa ospravedlňujeme.

Cieľom spoločnosti Slovnaft je skrátiť negatívne vplyvy činností znižujúcich pohodlie obyvateľov žijúcich v okolí rafinérie na nevyhnutné minimum.

Viac informácií o sprievodných javoch rafinérie nájdete tu.

Bratislavský bikesharing Slovnaft BAjk sa spustí 7. septembra

Bratislavský bikesharing pod značkou Slovnaft BAjk sa spustí 7. septembra. Pri nábehu bude k dispozícii 550 bicyklov - väčšina z nich bude ihneď v uliciach, ďalšie budú priebežne pribúdať. Bicykle sa pustia do obehu postupne, najskôr cez mestské časti Petržalka a Staré mesto, následne aj do Nového Mesta a Ružinova. V súčasnosti je pripravených 50 dokovacích staníc, do spustenia služby sa ich počet zvýši o ďalších desať. To sú dve tretiny z plánovaného počtu 90 dokovacích staníc. Stanice sa budú ďalej priebežne inštalovať.

S prvými bicyklami v uliciach mesta sa však obyvatelia a návštevníci Bratislavy budú môcť stretnúť už od 3. septembra, kedy sa začnú postupne rozmiestňovať. Tieto práce vrátane nábehu systému potrvajú približne štyri dni.

Za používanie Slovnaft BAjk-u zaplatia užívatelia na úvod 1 euro. Slovnaft aj mesto Bratislava sa dohodli na tomto symbolickom poplatku vzhľadom aj na predpokladané dopravné obmedzenia v hlavnom meste. Obaja partneri očakávajú, že výška poplatku motivuje obyvateľov a návštevníkov Bratislavy k väčšiemu využívaniu alternatívnych foriem dopravy, a teda aj bicyklov.

Cena uvádzacieho programu sa skladá z predplatného, ktoré je v tomto prípade zdarma a kreditu v hodnote 1 euro. Predplatné pokrýva všetky jazdy užívateľa do 30 minút. To znamená, že pokiaľ užívateľ ukončí svoju jazdu vždy do pol hodiny, môže využívať službu zdarma prakticky neobmedzene. Tarify pre budúci rok budú predstavené neskôr. Pokiaľ užívateľ nevyčerpá svoj kredit v tomto roku, má ho k dispozícii aj v roku 2019.

Mimoriadna informácia o činnostiach v rafinérii

Neplánované odstavenie jednej z výrobných jednotiek môže v dňoch 17. 8. až 19. 8. 2018 sprevádzať zvýšená miera zápachu. Za prípadné zníženie komfortu obyvateľov sa ospravedlňujeme.

Cieľom spoločnosti Slovnaft je skrátiť negatívne vplyvy činností znižujúcich pohodlie obyvateľov žijúcich v okolí rafinérie na nevyhnutné minimum.

Viac informácií o sprievodných javoch rafinérie nájdete tu.

×