Filter aktualít

od dátumu
do dátumu

Aktuality

2019-02-08 Slovnaft opäť získal titul Najatraktívnejší zamestnávateľ

V prestížnej ankete Najzamestnávateľ, v ktorej verejnosť rozhoduje o najatraktívnejších zamestnávateľoch na Slovensku, získala spoločnosť Slovnaft 1. miesto a titul Najzamestnávateľ v kategórii Výroba a priemysel. Týmto víťazstvom zároveň obhájila svoje prvenstvo z minulého roka. „Toto ocenenie si veľmi vážime. Sme nesmierne hrdí, že pracovné podmienky, ktoré spoločne vytvárame, patria k tým najlepším na trhu. Úprimne ďakujem kolegom a všetkým zamestnanom Slovnaftu, ktorí sa o tento výsledok pričinili,“ povedala riaditeľka Ľudských zdrojov Slovnaftu Alžbeta Grácová.

Slovnaft zvíťazil v konkurencii ďalších 23 výrobných spoločností. Celkovo sa do ankety zapojilo 196 spoločností a o víťazoch v desiatich kategóriách rozhodovalo takmer 14 tisíc respondentov. Tí pri výbere zamestnávateľa považujú za najdôležitejšie faktory ako silná značka a zvučné meno spoločnosti. Až na ďalších miestach boli platové ohodnotenie a benefity zamestnancov, kvalitné služby či produkty, kolektív a ľudia.

Anketu o najatraktívnejšieho zamestnávateľa už 7 rokov vyhlasuje spoločnosť Profesia. Jej cieľom je priniesť reálny pohľad uchádzačov i potenciálnych zamestnancov na firmy, ich benefity a imidž a vytvoriť rebríček zamestnávateľov, ktorí dokážu ľudí na Slovensku osloviť férovým prístupom k zamestnancom.

2019-02-06 Prevádzku budovy internátu vo Vlčom hrdle rýchlo obnovili

Necelý týždeň trvalo sprevádzkovanie budovy internátu v bratislavskom Vlčom hrdle, ktorú 22. januára v noci zasiahol požiar. Už v nedeľu 27. januára sa do svojich izieb vrátili prví vysokoškoláci a pracujúci, o týždeň neskôr aj študenti SOŠ chemickej.

Pri obnove budovy a jej príprave na spätné nasťahovanie ubytovaných sa priestory upratali, vyvetrali a vymaľovali sa spoločné priestory. Po zásahu hasičov bolo nutné zaskliť balkónové okná na schodištiach a zároveň sa urobila aj oprava a kontrola elektroinštalácie. V priestore, kde požiar vznikol, sa inštalovali požiarne dymotesné dvere, ktoré bezpečne oddelili technologickú časť budovy od ubytovacej. V rámci sprevádzkovania budovy po požiari bola zabezpečená aj kontrola a údržba núdzového osvetlenia.

Príčiny požiaru zatiaľ nie sú známe, vyšetruje ich polícia, aj hasiči.

2019-01-23 Situácia po požiari internátu je stabilizovaná, príčiny vyšetrujú

Situácia po požiari v internáte vo Vlčom hrdle je stabilizovaná, jeho príčiny vyšetruje polícia. Stabilizovaný je aj zdravotný stav dvoch ľudí, ktorí sa pri požiari vážne zranili. Informácie poskytli CEO spoločnosti Slovnaft Gabriel Szabó a starosta Ružinova Martin Chren. Obaja vyzdvihli prácu hasičov a záchranných zložiek a ocenili aj priebeh evakuácie 220 ľudí z objektu. Mestská časť aj spoločnosť budú súčinné pri ďalšom vyšetrovaní.

Požiar v budove internátu vo Vlčom hrdle vypukol v utorok 22. januára 2019 okolo 23:00 h. Na internáte boli ubytovaní zamestnanci Slovnaftu, študenti vysokých škôl, žiaci Strednej odbornej školy chemickej a ďalšie osoby. Požiar bol ohlásený Závodnému hasičskému útvaru spoločnosti Slovnaft, aj Hasičskému a záchrannému zboru SR (HaZZ SR). Požiar a zadymenie si vyžiadali evakuáciu všetkých osôb z objektu, do bratislavských nemocníc previezli osem zranených z nich dvaja boli v kritickom stave.

Slovnaft poskytol ešte v nočných hodinách súčinnosť a sprístupnil svoje priestory pre kompletnú evakuáciu ľudí postihnutých požiarom. Evakuovaným taktiež zabezpečil základné hygienické potreby, pitný režim a občerstvenie, ako aj náhradné ubytovanie.

Aktuálne informácie sú zverejňované na web stránke Strednej odbornej školy chemickej: www.sosch.sk

2019-01-18 Namierené do Čile

Súťažiť so Slovnaftom sa oplatí. Svoje o tom vie aj Karol Ličko, ktorý vďaka nákupu vín Tarapaca na čerpacej stanici navštívi exotické Čile.

O zájazd do Čile pre dve osoby a celkovo 390 fliaš vín Tarapaca súťažili zákazníci Slovnaftu v závere minulého roka. Šťastie sa v tomto prípade usmialo na Karola Lička z Beňuša, ktorý vyhral hlavnú, dobrodružnú cenu. Pri jej preberaní na servisnej stanici na Prístavnej ulici v Bratislave prezradil svoje dojmy. „Toto je moja prvá veľká výhra v živote. Ani som o tom nesníval. Som stály zákazník čerpacej stanice Slovnaft v Brezne, ale nikdy sa mi v súťažiach nedarilo. Na túto ma pri nákupe vín Tarapaca upozornila milá obsluha. Neviem, čo od tohto výletu môžem očakávať, ale veľmi sa teším. Nikdy som tak ďaleko nebol. Toto dobrodružstvo absolvujeme spoločne s manželkou, ktorá sa už tiež nevie dočkať. Musíme priznať, že podobnú dovolenku sme ešte nezažili,“ povedal Karol Ličko.

Aktuálne sa môžu zákazníci zapojiť do súťaže o exkluzívny automobil BMW X1 xDrive v hodnote 33 000 eur s pohonom všetkých štyroch kolies a bezplatným päťročným servisom, ale aj 56 palivových kariet v hodnote 100 eur. Stačí sa zapojiť do súťaže Slovnaftu a natankovať aspoň 30 litrov prémiového paliva EVO Diesel Plus alebo EVO 100 Plus. Súťaž o atraktívne ceny potrvá až do 3. marca.

2019-01-07 Informácia o činnostiach v rafinérii

V mesiaci január je v rafinérii Slovnaft naplánovaný nábeh výrobnej jednotky, ktorý bude sprevádzať intenzívne spaľovanie na poľných horákoch a zvýšená miera hluku. Nábehové činnosti sú naplánované od 7. do 12. januára 2019. Za prípadné zníženie komfortu obyvateľov sa ospravedlňujeme.

Cieľom spoločnosti Slovnaft je skrátiť negatívne vplyvy činností znižujúcich pohodlie obyvateľov žijúcich v okolí rafinérie na nevyhnutné minimum.

Viac informácií o sprievodných javoch rafinérie nájdete tu.

2019-01-04 Štefan Svitko a Slovnaft Rally Team sú pripravení na štart rely Dakar 2019

Najúspešnejší slovenský motocyklový jazdec Štefan Svitko a jeho Slovnaft Rally Team sú už v peruánskom hlavnom meste Lima a chystajú sa na štart prestížnej rely Dakar, ktorá od 7. januára do 17. januára 2019 pritiahne pozornosť miliónov fanúšikov. Pre Svitka je to jubilejná desiata účasť na najťažších motocyklových pretekoch sveta. Jazdec v žlto-čiernych farbách Slovnaftu preukázal v doterajších ročníkoch neuveriteľnú bojovnosť a vytrvalosť, ktorá v roku 2016 vyústila do celkového 2. miesta. Svitko sa tak definitívne zapísal medzi svetovú motocyklovú elitu.

Nový ročník legendárnych dakarských pretekov prináša prevratné zmeny. Po prvý raz v celej 41-ročnej histórii sa rely uskutoční v rámci jedného štátu – Peru. Počet etáp francúzski organizátori znížili zo štrnásť na desať, ale zvýšili ich náročnosť. Jazdci absolvujú vyše 5500 kilometrov, z toho až sedemdesiat percent v pieskových dunách. Na rozdiel od Sahary sú peruánske duny vyššie a strmšie. Od pretekárov si to bude vyžadovať mimoriadnu jazdnú zručnosť, aj veľkú dávku šťastia.

 

Svitko na rely Dakar
Dakar 2010 konečné 13. miesto, titul Najlepší nováčik
Dakar 2011 odstúpil pre poruchu stroja z priebežnej 7. priečky
Dakar 2012 konečné 5. miesto
Dakar 2013 odstúpil po páde a poškodení stroja po 11. etape z prvej desiatky jazdcov
Dakar 2014 konečné 9. miesto
Dakar 2015 konečné 5. miesto
Dakar 2016 konečné 2. miesto
Dakar 2017 konečné 25. miesto (bez penalizácie 7. miesto)
Dakar 2018 odstúpil po páde, zranení a poškodení stroja po 10. etape z priebežnej 8. priečky
Dakar 2019  ?

 

Štefan Svitko štartuje v ústrety ďalšiemu extrémnemu dobrodružstvu v sedle motocykla KTM 450 Rally Replica. "Najdôležitejšie je, aby som sa nezranil. Idem do toho na 110 percent a uvidíme, čo sa podarí. Chcel by som sa dostať na pódium, ale to isté chce aj ďalších dvadsať jazdcov,“ povedal Š. Svitko. Minulý rok musel z priebežného 8. miesta odstúpiť v desiatej etape práve v dôsledku zranenia spôsobeného ťažkým pádom, ktoré mu neumožnilo pokračovať. Nový motocykel je ľahší a lepšie ovládateľný, čo bude v piesočných dunách v porovnaní s predošlými modelmi nespornou výhodou.

Svitkovou oporou na Dakare bude skúsený Slovnaft Rally Team s mechanikom Zlatkom Novosádom a manažérom tímu Marošom Kubačkom. Zmeny v organizácii Dakaru pre Svitkov podporný tím znamená menej najazdených kilometrov a viac času, ktorý môžu venovať jazdcovi a motorke.

V nedeľu 6. januára 2019 sa v hlavnom meste Lima uskutoční slávnostné pódiové otvorenie 41. ročníka rely Dakar a defilé všetkých jazdcov. Od pondelka 7. januára 2019 začnú pretekári ukrajovať prvé kilometre dlhej a nebezpečnej trasy. Držíme Števovi Svitkovi palce.

 

Deň Etapa Štart Cieľ km
07.01.2019 1. Lima Pisco 331/84
08.01.2019 2. Pisco San Juan de Marcona 553/342
09.01.2019 3. San Juan de Marcona Arequipa 798/331
10.01.2019 4. Arequipa Moquegua 664/351
11.01.2019 5. Moquegua Arequipa 714/450

12.01.2019

                                                  VOĽNÝ DEŇ

13.01.2019 6. Arequipa San Juan de Marcona 810/290
14.01.2019 7. San Juan de Marcona San Juan de Marcona 387/329
15.01.2019 8. San Juan de Marcona Pisco 575/360
16.01.2019 9. Pisco Pisco 409/313
17.01.2019 10. Pisco Lima 359/112

 

km: celková dĺžka trate / kilometre rýchlostnej skúšky

Fanklub Štefana Svitka: https://sk-sk.facebook.com/StefanSvitkoFanklub/

Oficiálny web Dakaru 2019: https://www.dakar.com/en

Štartová listina: https://www.dakar.com/en/competitors

https://www.dakar.com/en/competitor/11

 

Prvé fotografie od Štefana Svitka z kempu v Lime, kde pred štartom dolaďujú motorku.

 

2018-12-10 Slovnaft Cup: Dejiskom finálového zápasu bude Nitra

Štadión FC Nitra bude novým dejiskom finále najvyššej slovenskej pohárovej súťaže Slovnaft Cup v ročníku 2018/2019. Rozhodli o tom členovia výkonného výboru Slovenského futbalového zväzu (SFZ). Dva najlepšie tímy, ktoré vzídu z jarných zápasov, sa tam stretnú 1. mája 2019.

Ako povedal pri žrebovaní osemfinálových dvojíc vedúci oddelenia riadenia súťaží SFZ Miroslav Richtárik, Slovnaft Cup je divácky atraktívny a SFZ je s priebehom jesennej časti spokojný. Dvojice vyžreboval v Sieni slávy slovenského futbalu riaditeľ Podnikovej a marketingovej komunikácie SLOVNAFT, a.s., Anton Molnár. Osmička najlepších je zložená z piatich účastníkov Fortuna ligy, dvoch druholigových tímov a jedného zástupcu z tretej ligy. Do osudia sa pri žrebovaní dvojíc dostali MŠK Žilina, FC Spartak Trnava, FC Nitra, MFK Zemplín Michalovce, FK Senica, MFK Skalica, FK Poprad a FC Košice.  Ako prvý tím z osudia vytiahli MŠK Žilina. Na jej pôde sa v marci budúceho roka predstaví MFK Skalica. Ďalšími dvojicami sú FK Senica – FC Nitra, MFK Zemplín Michalovce – FK Poprad a FC Košice – FC Spartak Trnava. Štvrťfinálové duely sú na programe 13. marca a hrať sa bude len na jeden zápas. V prípade nerozhodného výsledku bude nasledovať hneď penaltový rozstrel. Všetky stretnutia prinesie naživo Futbalnet TV.

2018-11-30 Slovnaft je najdôveryhodnejšou značkou čerpacích staníc

Bratislava, 30. novembra 2018 – Slovnaft je opäť najdôveryhodnejšou značkou v segmente čerpacích staníc. Rozhodli o tom slovenskí spotrebitelia v jednej z najrozsiahlejších ankiet zameraných na spotrebiteľskú dôveru. Do 3. ročníka marketingového programu sa na prelome mesiacov september a október 2018 zapojilo 2000 respondentov, ktorí hodnotili v 47 kategóriách takmer 420 značiek.

Slovenskí spotrebitelia sú v otázke dôvery pomerne stáli a verní, ukázal prieskum agentúry Nielsen. Z 35 „tradičných kategórií“, si svoje prvenstvo obhájilo až 25 minuloročných víťazov. Kategória čerpacích staníc bola do hodnotenia zaradená po druhý raz a opäť v ňom zvíťazila spoločnosť Slovnaft.

Slovnaft prevádzkuje na slovenskom trhu najväčšiu sieť 253 čerpacích staníc. Na väčšine z nich sa nachádzajú moderné predajne a kaviarne Fresh Corner. Tie okrem čerstvej kávy ponúkajú aj na mieste dopekané sladké a slané pečivo a rýchle občerstvenie.

2018-11-30 Petroleum Economist Awards 2018: Dve ocenenia pre Skupinu MOL

V prestížnej súťaži Petroleum Economist Awards získala Skupina MOL dve ocenenia. Gala večer s odovzdávaním ocenení sa uskutočnil v Londýne za účasti vrcholových manažérov významných ropných, plynárenských a energetických spoločností. Petroleum Economist Awards je ocenením celosvetovo najlepších spoločností, projektov a inovácií v sektore energetiky.

Skupina MOL zvíťazila v dvoch kategóriách – kategórii Future Leader a kategórii Energy Company of the Year - Mid Cap.

Ocenenie Future Leader získal viceprezident Služieb zákazníkom Skupiny MOL Péter Ratatics, kým  v kategórii Energy Company of the Year - Mid Cap bola ocenená celá Skupina MOL. Úspech v celosvetovej súťaži je odrazom profesionality manažmentu, a tiež vysokej úrovne Skupiny MOL a jej Stratégie 2030.

O prestížne ocenenie Energy Company of the Year - Mid Cap sa okrem Skupiny MOL uchádzali tri významné energetické spoločnosti. Odbornú porotu presvedčili výsledky Skupiny MOL – v krátkom čase sa stala lídrom v stredoeurópskom regióne a udáva tempo celému energetickému priemyslu. Ocenenie na galavečere prevzal Nico Brunsmann, riaditeľ spoločnosti MOL UK.

Ďalším aspektom, ktorý zabezpečil Skupine MOL víťazstvo v kategórii Energy Company of the Year - Mid Cap je progresívna stratégia mobility, ktorá zahŕňa zdieľanie áut, elektromobilitu a riešenia pre verejnú dopravu v mestách.

V kategórii Future Leader odborná porota ocenila viceprezidenta Pétera Rataticsa za jeho rolu lídra pri riadení rozvoja a realizácii stratégie Skupiny MOL. Pod jeho vedením sa Skupina MOL transformuje z tradičného poskytovateľa služieb maloobchodu na poskytovateľa širšieho spektra tovarov a služieb pre ľudí na cestách.  vyústila do získania kategórie Future Leader. Kľúčom k úspechu Petra Rataticsa je jeho schopnosť uvažovať mimo tradičného rámca a jasná predstava o budúcnosti Skupiny MOL po skončení éry fosílnych palív.

Medzi ďalšími spoločnosťami, ktoré získali Petroleum Economist Award, figuruje aj Tesla. Ocenenie Cleaner Energy Initiative of the Year získala za svoju obriu fabriku v Nevade, ktorá je najväčším svetovým výrobncom Li-Ion batérií.  Ocenenie Energy Company of the Year - Large Cap si odniesla spoločnosť Total, kým cenu Exploration Company of the Year získala spoločnosť ENI.

Pozrite si výsledky Petroleum Economist Awards 2018

http://www.petroleum-economist.com/awards/2018-winners

2018-11-20 Prvá ultrarýchla nabíjacia stanica na čerpacej stanici Slovnaft

  • Na čerpacej stanici Slovnaft, Budča – Juh bola nainštalovaná prvá ultrarýchla nabíjacia stanica, na ktorej po 15-minútovom nabíjaní dokáže auto prejsť až 400 kilometrov
  • Nabíjacia stanica bola vybudovaná v rámci projektu NEXT-T, ktorý dostal od Európskej komisie najväčší grant na rozvoj elektromobility
  • Na Slovensku sa vybuduje v rámci projektu dokopy 18 rýchlonabíjacích a 7 ultrarýchlych nabíjacích staníc

Budča, 20. novembra 2018 – Spoločnosť Západoslovenská energetika (ZSE) uvádza do prevádzky prvú ultrarýchlu nabíjaciu stanicu na čerpacej stanici Slovnaft na diaľnici R1 v lokalite Budča. Ide o prvú nabíjaciu stanicu tohto typu nielen na Slovensku, ale aj v Bulharsku, Chorvátsku, na Cypre, v Českej republike, Estónsku, Grécku, Maďarsku, Lotyšsku, Litve, na Malte, v Poľsku, Portugalsku, Rumunsku a Slovinsku.

Nabíjacia stanica Ultra-Fast umožňuje oveľa rýchlejšie nabíjanie elektromobilov s výkonom až
350 kW, čo výrazne skracuje čas na ich nabíjanie a sprístupňuje elektromobilitu aj pri dlhých jazdách.
15-minútové nabíjanie pokryje 400-kilometrový dojazd elektromobilu.

Nabíjacia stanica bola uvedená do prevádzky za účasti podpredsedu Európskej komisie pre Energetickú úniu Maroša Šefčoviča, ďalších zástupcov Komisie, Helmuta Morsiho (DG Move), ďalej predstaviteľov ministerstva hospodárstva a ministerstva životného prostredia, ako aj partnerov projektu NEXT-E a partnerov podujatia.

Projekt NEXT-E je spolufinancovaný z fondu CEF (nástroj na prepájanie Európy) Európskej únie. Projekt vlani dostal od Európskej komisie doteraz najväčší grant na rozvoj elektromobility, na základe ktorého sa vybuduje 222 multi-štandardných rýchlonabíjacích staníc (50 kW) a 30 ultrarýchlych nabíjacích staníc (150– 350 kW) v rámci kohéznej Európy.

Projekt NEXT-E vybuduje na Slovensku celkovo 25 nabíjacích staníc (18 rýchlonabíjacích staníc a 7 ultrarýchlych nabíjacích staníc). Lokalita Budča predstavuje strategický bod prejazdu stredom Slovenska, ktorý dokáže vďaka technológii ultrarýchleho nabíjania komfortne prepojiť západnú a východnú časť Slovenskej republiky. Táto technológia prináša 7-násobne rýchlejšie časy nabíjania a priamo tak skracuje čas potrebný na jazdu elektromobilu. Ultrarýchla nabíjacia stanica umožňuje nabíjanie všetkých typov elektrických vozidiel s konektormi na rýchle nabíjanie.

„Sme zapojení do viacerých projektov, v rámci ktorých sa budujú stanice nielen na Slovensku, ale aj v rámci európskeho priestoru. Konkrétne projekt NEXT-E považujem za kľúčový z pohľadu jeho veľkosti, keďže budujeme nabíjaciu infraštruktúru v krajinách: Slovenská republika, Česká republika, Maďarsko, Slovinsko, Chorvátsko a Rumunsko,“ uviedol Marian Rusko, člen predstavenstva ZSE.

„V regióne strednej a východnej Európy má skupina MOL najdostupnejšiu sieť staníc. Cieľom našej Stratégie 2030 je uspokojovať potreby ľudí na cestách a popri kvalitných palivách a gastro ponuke Fresh Corner rozširovať aj služby v oblasti elektromobility. Aj vďaka projektu NEXT-E takto dokážeme lepšie vyhovieť požiadavkám zákazníkov a postupne dopĺňať našu sieť o nabíjacie stanice,“ povedal Gabriel Szabó, riaditeľ spoločnosti Slovnaft.

Projekt NEXT-E je príkladom jedinečnej spolupráce štyroch popredných koncernov v oblasti elektroenergetického, ropného a plynárenského priemyslu a dvoch producentov automobilov. Zapojili sa spoločnosti skupiny E.ON (Západoslovenská energetika na Slovensku, český E.ON Czech Republic, maďarský E.ON Hungary, rumunský E.ON Romania), spoločnosti skupiny MOL (zastúpené pobočkami vo všetkých šiestich zúčastnených krajinách), Hrvatska elektroprivreda v Chorvátsku, PETROL (v Slovinsku a Chorvátsku) a automobilky Nissan a BMW.

Európska komisia odobrila projekt na podporu rozširovania infraštruktúry nabíjacích staníc v strednej a východnej Európe NEXT-E poskytnutím grantu vo výške 18,84 miliónov eur. Grant bol udelený v rámci CEF (finančného mechanizmu na podporu infraštruktúrnych sietí). Cieľom projektu je vybudovanie siete nabíjacích staníc tak, aby boli európske krajiny navzájom prepojené. Nabíjacie stanice by mali byť vybudované do konca roka 2020.

×
Your browser is out of date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×