Filter aktualít

od dátumu
do dátumu

Aktuality

2019-11-13 SLOVNAFT medzi najväčšími spoločnosťami v regióne strednej a východnej Európy

Rafinérska a petrochemická spoločnosť Slovnaft je treťou najväčšou firmou na Slovensku a 28. najväčšou firmou v regióne strednej a východnej Európy. Vyplýva to z rebríčka Coface TOP 500, ktorý hodnotí spoločnosti podľa výšky tržieb, zisku, počtu zamestnancov, ako aj medziročný vývoj týchto ukazovateľov.

V rebríčku 500 najväčších firiem dominujú spoločnosti z odvetví spracovania minerálnych látok a automobilového priemyslu. Najväčšie zastúpenie majú poľské, maďarské a rumunské firmy. Najväčšou v regióne je poľská petrochemická skupina PKN Orlen, ktorá je zároveň aj jednotkou v Poľsku. Skupina MOL, materská spoločnosť Slovnaftu, je najväčšou firmou v Maďarsku a v celkovo sa umiestnila na 3. mieste.

Slovensko reprezentuje 43 spoločností, väčšina je z automobilového priemyslu a energetiky. Sektor automotive má v prvej päťke troch zástupcov – Volkswagen (1. miesto), Kia Motors (2. miesto) a PCA Slovakia (4. miesto), ktorých dopĺňa Slovnaft a oceliarne U. S. Steel (5. miesto).

Hodnotený región zahŕňa Bulharsko, Chorvátsko, Českú republiku, Estónsko, Litvu, Lotyšsko, Maďarsko, Poľsko, Rumunsko, Srbsko, Slovensko a Slovinsko.

2019-11-04 Ako postupovať pri výkupe akcií Slovnaftu spoločnosťou MOL Nyrt.

Ako postupovať pri výkupe akcií Slovnaftu spoločnosťou MOL Nyrt.

2019-10-28 Informácia pre akcionárov

Informácia ohľadne pozastavenia práva nakladať: majoritný akcionár, spoločnosť MOL Nyrt., ktorý si uplatnil právo výkupu podľa § 118i zákona o cenných papieroch a investičných službách zároveň v súlade s týmto zákonom požiadal Centrálny depozitár cenných papierov SR o pozastavenie práva nakladať s akciami spoločnosti SLOVNAFT, a.s. Centrálny depozitár cenných papierov SR tejto žiadosti akcionára vyhovel a pozastavenie práva nakladať s akciami všetkých emisii je účinné od dňa 25.10.2019. V prípade otázok prosím kontaktujte vykupakcii@slovnaft.sk

2019-10-01 Kaviarne Fresh Corner s novou kampaňou

Najväčšia sieť kaviarní na Slovensku, Fresh Corner na čerpacích staniciach Slovnaft, spúšťa od 1. októbra na Medzinárodný deň kávy novú kampaň s dôrazom na jej kvalitu.

Prekvapivo lahodná či intenzívne krémová. Slovnaft spúšťa novú kampaň o káve, najpredávanejšom produkte v kaviarňach Fresh Corner. Kampaň štartuje tematicky na Medzinárodný deň kávy, aby vyzdvihla vysokú kvalitu kávy Fresh Corner pripravovanú zo starostlivo vybraných kvalitných kávových zŕn.

 „Kvalitná a čerstvá káva je hrdinom dňa každého kávičkára,“ hovorí Anton Molnár, riaditeľ Komunikácie v Slovnafte. „Záleží nám na tom, aby sme motoristom na cestách v našej káve ponúkli tento nápoj v najvyššej možnej kvalite. Aby vedeli, že sa u nás oplatí zastaviť.“

Ide o 360-stupňovú kampaň, s komunikáciou v TV, rádiách, online, printe, OOH a na miestach predaja.

V rámci Skupiny MOL, ktorej členom je aj Slovnaft, sa rovnaká kampaň Fresh Corner spúšťa túto jeseň na viacerých trhoch, okrem Slovenska aj v Česku, Rumunsku a Maďarsku.

Prvé kaviarne Fresh Corner na čerpacích staniciach Slovnaft boli otvorené v júli 2015. Z pôvodných troch –  v bratislavskej Záhorskej Bystrici, Lučenci a vo Vyšnom Kubíne – sa rozšírila na dve stovky na cestách po celom Slovensku, kde motoristom ponúka chutné občerstvenie a kávu.

2019-09-30 Jesenná výzva Dobrého suseda

Grantový program Dobrý sused pre obyvateľov bratislavských mestských častí Vrakuňa, Podunajské Biskupice a obce Rovinka vyhlasuje jesennú výzvu na zasielanie projektových zámerov lokálnych komunít.

S novým školským rokom sa opäť otvoril priestor pre rodičov, učiteľov, priateľov škôl a lokálne neziskové organizácie na uskutočňovanie športových, sociálnych a kultúrnych dobrovoľníckych aktivít. Po úspešnom prvom kole grantového programu sa opäť tešíme na spoluprácu a originálne nápady na zlepšenie kvality života,“ hovorí Milan Hronec, programový manažér z Nadácie Ekopolis.

Program podporí projekty sociálneho, kultúrneho a komunitného rozvoja, ak je ich súčasťou aj spolupráca miestnych samospráv, školských zariadení a občianskych združení.

Dobrého suseda uviedla do života spoločnosť Slovnaft v spolupráci s Nadáciou Ekopolis v októbri 2018, aby podporila komunity žijúce v okolí bratislavskej rafinérie. Po vyhodnotení prvých žiadostí, zameraných prevažne na šport a rekreáciu, komisia vybrala päť projektov. Tie získali celkovú sumu 13 468 eur a uskutočnili sa v prvom polroku 2019.

Medzi podporenými projektmi je rekonštrukcia detského ihriska v  Rovinke, škola kajaku pre deti vo Vrakuni, či podpora občianskeho združenia vo Vrakuni pri rozvíjaní obľúbeného hokejbalu a organizovaní turnajov.

Grantová výzva je naďalej otvorená a nepretržite prijíma projektové návrhy. Občania, samosprávy a organizácie v mestských častiach Vrakuňa, Podunajské Biskupice a v obci Rovinka majú  možnosť skvalitniť svoje okolie a získať pre svoj nápad grant až do výšky 4000 eur. Podmienkou je, aby boli podporené projekty zrealizované do konca roka 2019 od pridelenia grantu.

Bližšie informácie o kritériách programu a formulár žiadosti nájdu žiadatelia na www.slovnaftludom.skwww.ekopolis.sk. Alebo u programového manažéra Nadácie Ekopolis: Milan Hronec, hronec@ekopolis.sk, 0911 452 457

Jesenná výzva Dobrého suseda

2019-09-16 Nové ihrisko v Rovinke od Dobrého suseda

Centrum Rovinky zdobí nové detské ihrisko. Je pýchou ľudí, ktorí sa spojili pre dobrú vec a financie, z ktorých časť získala obec z grantového programu Dobrý sused, doplnili vlastnou prácou.

Pôvodné detské ihrisko bolo v stave, ktorý deti nelákal a v rodičoch vzbudzoval nedôveru. Miestny úrad v Rovinke preto využil možnosť zapojiť sa do grantového programu Dobrý sused a získal financie na rekonštrukciu. Hracie prvky poznačené časom zmizli, namiesto štrku pribudla príjemná dopadová plocha zo zatrávňovacích blokov. S veľkou nezištnou pomocou dobrovoľníkov – miestnych záhradkárov bola revitalizovaná okolitá zeleň a vysadené nové levanduľové záhony. Pomohli aj skauti, ktorí pri ihrisku zhotovili knižnú búdku.

Grantový program Dobrý sused, ktorý podporil projekt obnovy ihriska v Rovinke, spustila spoločnosť Slovnaft v októbri 2018. Zameriava sa na podporu komunít žijúcich v okolí bratislavskej rafinérie s cieľom napĺňať ich potreby. O grant do výšky 4000 eur sa môžu uchádzať samosprávy, školské zariadenia a občianske združenia z Vrakune, Podunajských Biskupíc a Rovinky.

Grantová výzva je naďalej otvorená a nepretržite prijíma projektové návrhy. Bližšie informácie nájdu žiadatelia na www.slovnaftludom.sk a www.ekopolis.sk.

Nové ihrisko v Rovinke od Dobrého suseda

Nové ihrisko v Rovinke od Dobrého suseda

Nové ihrisko v Rovinke od Dobrého suseda

Nové ihrisko v Rovinke od Dobrého suseda

2019-09-12 Svitko dominoval v Grécku, pripravuje sa na DAKAR 2020

Najbližší Dakar v januári 2020 prinesie veľkú zmenu. Najextrémnejšia rely sveta sa presúva z Latinskej Ameriky do Saudskej Arábie. Elitný motocyklový jazdec Štefan Svitko, ktorý na Dakare reprezentuje s jeho Slovnaft Rally Teamom farby Slovnaftu, sa na zmenu teší a naplno sa venuje príprave. Potvrdzuje to aj nedávny triumf na horskej Serres Rally v Grécku. Pre Svitka je to už štvrté víťazstvo v poradí. Všetky štyri doterajšie účasti tak premenil na najvyššie priečky.

Náročná Serres Rally trvá celý týždeň. Svitko ju absolvoval na svojej dakarskej ťažkej motorke, kým ostatní účastníci štartovali na endurách. Po prvom opatrnom dni Svitko nabral stratu 9 minút na prvého pretekára, no od druhého dňa bol absolútnou jednotkou. V cieli po siedmich dňoch finišoval s veľkým náskokom 1 hodina a 38 minút pred Talianom Matteom Curom.​ Trasa Serres Rally viedla po šotolinových horských cestách až do výšky 2100 metrov a Svitko si ju pochvaľoval. Charakter terénu bol podobný časti trate na Dakare v Saudskej Arábii. „Mám informácie, že najmä v prvej časti bude terén tvrdý a kamenistý. V druhej nás čakajú pieskové duny,“ povedal Svitko. Viac informácií o 42. ročníku rely Dakar bude mať v novembri.

Rely Dakar štartuje 5. januára 2020 v saudskoarabskej Džidde a cieľ bude 17. januára 2020 v Al Qiddiyi. Toto saudskoarabské "mesto budúcnosti" je vo výstavbe, jeho základný kameň bol položený len minulý rok. Po ukončení výstavby mesto ožije v roku 2022.

Trať Dakaru povedie po pobreží, aj drsným vnútrozemím. Na Svitka čakajú úzke kaňony, pieskové duny a vyschnuté riečiská. Veľkou výzvou bude navigácia nielen v púšti, ale aj pri prechode horským masívom Jabal el Lawz v blízkosti hraníc s Jordánskom. Výhodou bude príjemná teplota okolo 20 stupňov.

Štefan Svitko (* 26. jún 1982, Žaškov) je slovenský motocyklový pretekár a dlhoročný reprezentant SR v endure. Počas svojej doterajšej kariéry sa stal 13x majstrom Slovenskej republiky v endure a cross country, 3x majstrom Európy a 8x sa zúčastnil Medzinárodnej šesťdňovej súťaže.

Samostatnou kapitolou vo Svitkovej kariére je rely Dakar, kde sa mu dosiahnuť 2. miesto. Stal sa najúspešnejším Slovákom v tejto súťaži. Dokonca aj v celej Európe je len málo motocyklových pretekárov, ktorí majú vo svojej zbierke legendárnu dakarskú „bustu beduína“. So svojimi stabilne kvalitnými výkonmi a bojovnosťou patrí Svitko medzi dakarskú svetovú elitu.

2019-08-28 Mimoriadna informácia o činnostiach v rafinérii v Bratislave

V dňoch 28. augusta – 4. septembra 2019 je v rafinérii Slovnaft plánovaný nábeh jednej z výrobných jednotiek. Sprevádzať ho môže spaľovanie na poľných horákoch, zvýšená hladina hluku a prípadný zápach. Za nepríjemnosti a zníženie komfortu sa obyvateľom ospravedlňujeme.

Cieľom spoločnosti Slovnaft je skrátiť negatívne vplyvy činností znižujúcich pohodlie obyvateľov na nevyhnutné minimum.

Viac informácií o spaľovaní na poľných horákoch, hluku a ďalších sprievodných javoch rafinérie nájdete tu.

2019-08-14 Dobrý sused: Škola kajaku vo Vrakuni učí deti o vodáctve i prírode

Asociácia športových klubov Inter Bratislava získala na jar tohto roka v grantovom programe Dobrý sused podporu na realizáciu projektu Škola kajaku. Voľnočasová aktivita, ktorú majú možnosť deti robiť vo svojom blízkom okolí, mala úspech aj u ich rodičov.

Projekt Škola kajaku bol pre mňa veľkou výzvou. Od útleho detstva som robila rýchlostnú kanoistiku a potom som sa venovala raftingu. Na vode a vo vode som naozaj ako doma. Mám rada  prácu s deťmi, čo ma motivovalo venovať sa im vo voľnom čase. Športom ich chcem viesť k zdravému životnému štýlu a kto vie, možno sa mi podarí vychovať budúcich olympionikov,“ uvádza Monika Kebísková, koordinátorka projektu a majsterka sveta v raftingu.

Hlavným cieľom Školy kajaku bolo podporiť športovanie u detí, zoznámiť ich s krásami vodáckeho športu a vzdelávať o prírode a vodných tokoch v ich okolí. Do projektu sa významne zapojili aj rodičia detí: „Pre Školu kajaku som pomohol vytvoriť náučný chodník, ktorý viedol cez les vo Vlčom Hrdle smerom do lodenice. Deti tak cestou k vode mali možnosť naučiť sa niečo o okolitých lužných lesoch a Dunaji,“ hovorí Dušan Demovič, jeden z rodičov mladých kanoistov.

Súčasťou projektu boli aj rôzne iné aktivity ako školenie prvej pomoci, či splavy po Dunaji pre celé rodiny.

Školu kajaku absolvovalo koncom minulého školského roka 243 detí vo veku 7-14 rokov zo základných škôl vo Vrakuni, Podunajských Biskupiciach a Ružinove. Do projektu bolo zapojených 17 dobrovoľníkov z blízkeho okolia, primárne z Vrakune. Počas letných prázdnin zorganizoval predkladateľ projektu Kanoistický klub AŠK Inter Bratislava aj denný vodácky tábor a keďže je projekt Školy kajaku úspešný, bude pokračovať aj v novom školskom roku.

Grantový program Dobrý sused, v ktorom dostal projekt podporu, spustila spoločnosť Slovnaft v spolupráci s Nadáciou Ekopolis v októbri 2018. Jeho cieľom je podpora komunít žijúcich v okolí bratislavskej rafinérie. V prvej fáze programu získalo grant 6 žiadostí v celkovej sume 14 368 eur.

Grantová výzva je naďalej otvorená a prijíma projektové návrhy priebežne až do vyčerpania finančných prostriedkov (celková vyčlenená suma je 25 000 eur). Občania, samosprávy a organizácie v mestských častiach Vrakuňa, Podunajské Biskupice a v obci Rovinka majú  možnosť skvalitniť svoje okolie a získať pre svoj nápad grant až do výšky 4000 eur.  Podporené projekty musia byť zrealizované do 3 mesiacov od pridelenia grantu.

Bližšie informácie o kritériách programu a formulár žiadosti nájdu žiadatelia na www.slovnaftludom.skwww.ekopolis.sk.

Alebo u programového manažéra Nadácie Ekopolis: Milan Hronec, hronec@ekopolis.sk, 0911 452 457

 

 

2019-07-10 Začína sa nový ročník najvyššej pohárovej súťaže Slovnaft Cup

Už 51. ročník futbalového Slovenského pohára - Slovnaft Cup 2019/2020 odštartuje v piatok 19. júla. Úvodné kolo sa bude hrať až do nedele 4. augusta. Účastníci prvých troch kôl sú známi, neskôr sa budú žrebovať dvojice ďalších kôl.

Titul v novom ročníku bude obhajovať Spartak Trnava. Ten v máji vo finále v Nitre zdolal Žilinu až v rozstrele z 11 m a vybojoval si tak účasť v Európskej lige UEFA 2019/2020. Slovnaft Cup sa od prvého kola až do štvrťfinále hrá na jeden zápas. V 2. kole už vstúpia do súťaže aj kluby 2. ligy a najvyššej Fortuna ligy. Trnava má prvé dve kolá voľno.

Víťaz získa právo štartu v Európskej lige 2020/21 a cennú trofej, ktorá v minulej sezóne pri príležitosti polstoročnice pohárovej súťaže dostala modernú novú podobu.

Slovnaft sa stal generálnym reklamným partnerom najvyššej slovenskej pohárovej súťaže vo futbale v sezóne 2011/2012. Súťaž odsúvaná na okraj záujmu odvtedy získala na atraktívnosti a teší sa veľkému záujmu fanúšikov.

×
Your browser is out of date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×