Filter aktualít

od dátumu
do dátumu

Aktuality

2022-09-14 KAMPAŇ KU PROGRAMU TALENTY NOVEJ EURÓPY ZÍSKALA OCENENIA ZA REKLAMU

Aj keď to neznie asi najkrajšie, povedali sme to nahlas: Len talent nestačí. A keďže sme to povedali kreatívne, získala naša kampaň pre program Talenty novej Európy aj dve ocenenia v najprestížnejšej reklamnej súťaži Zlatý klinec.

Klinec sme trafili po hlavičke hneď dvakrát. Dva strieborné klince získala naša kampaň Len talent nestačí, ktorú sme v roku 2022 pripravili v spolupráci s agentúrou Dotcom.sk pre program Talenty novej Európy. Jej cieľom bolo upozorniť na to, že narodiť sa s mimoriadnym talentom na dosiahnutie excelentných výsledkov naozaj nestačí, a niekedy nestačí talent doplniť o tvrdú prácu. Rozvoj talentu, či sa nám to páči alebo nie, si často vyžaduje aj nemalé finančné prostriedky – na nákup hudobného nástroja, športového alebo vedeckého vybavenia alebo zaplatenie spravidla nie lacného tréningu. Preto sme v krátkom reklamnom spote ukázali svet, v ktorom talentu prostriedky chýbajú.

Ocenenia sme získali v dvoch kategóriách:

 • Craft: Best sound craft – strieborný klinec
 • Film: Online film a video – strieborný klinec

Ocenené video mladého nadaného hudobníka Ferdinanda Slezáka sme natočili na spôsob  krátkeho MasterClass – hudobného kurzu, ako hrať na husliach. Víťaznú hudbu – imitáciu hry na husliach nahral Tomáš Palonder.

Kampaň okrem umeleckého počinu splnila aj svoj základný účel: do programu Talenty novej Európy sa v uplynulom ročníku prihlásilo 163 mladých ľudí a 65 z nich sme spolu podporili sumou 66 000 eur. Cieľom programu je, aby všetky deti mali rovnaké prostriedky a príležitosti na rozvoj svojho nadania, a otvorili sme tak pre mladých brány do sveta, kde talent postačí. #SpoluDokazemeVela

Zlatý klinec je najvýznamnejšou súťažou o najkreatívnejšiu reklamu na Slovensku, ktorá je organizovaná každoročne od roku 1994. Základným a jediným kritériom hodnotenia kvality súťažných prác je originalita a inovatívnosť kreatívneho nápadu a kvalita jeho realizácie.

Vyhlasovateľom je spoločnosť Ad Awards Association, s. r. o., a odbornými garantmi sú Klub reklamných agentúr Slovenska (KRAS), Art Director's Club Slovensko (ADC) a mesačník Stratégie.

2022-09-12 VTÁČÍ OSTROV JE PRIPRAVENÝ

Vzácne druhy vtákov môžu na jar hniezdiť na Vtáčom ostrove. Pod vedením SOS / Birdlife Slovensko s čistením ostrova pomáhali aj dobrovoľníci zo Slovnaftu.

Tisícky vzácnych vtákov prilietajú na jar hniezdiť na Vtáčí ostrov uprostred Hrušovskej zdrže na Dunaji. Hniezdenie im však môžu prekaziť náletové dreviny a husté vysoké porasty. Čajky, rybáre či kalužiaky potrebujú pre hniezdenie nízky porast, preto ostrov každoročne čistia desiatky dobrovoľníkov pod vedením odborníkov z občianskeho združenia SOS / Birdlife Slovensko. Aj tento rok sa k nim tradične pridalo 34 slovnaftárov, ktorí dva dni pomáhali kosiť a čistiť takmer 7 hektárov ostrova od porastu, a pripraviť tak priestor pre nových osadníkov a ich hniezdenie. Nehovoríme pritom o bezvýznamných počtoch – za jednu sezónu sa na ostrov zletí až 70 tisíc vtákov.

Slovenská ornitologická spoločnosť/BirdLife Slovensko je mimovládna nezisková organizácia, ktorej hlavným poslaním je ochrana a výskum voľne žijúceho vtáctva a jeho biotopov. Spoločnosť sa predovšetkým venuje ochrane druhov, biotopov a území, ochranárskemu výskumu a environmentálnej politike. Spolupráca organizácie so Slovnaftom sa začala v roku 2014, keď ornitológoviaSOS/BirdLife v spolupráci s útvarom životného prostredia Slovnaftu inštalovali v priestoroch rafinérie v Bratislave umelé hniezda pre chránené belorítky.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa do dobrovoľníckej aktivity zapojili.

#Spoludokážemeveľa

2022-08-17 Dobrý sused podporí dopravné ihrisko aj výsadbu stromov, projekty je stále možné podať

Školská eko-učebňa, lepšie dopravné ihrisko či výsadba stromov. Aktuálny štvrtý ročník grantového programu Dobrý sused pomáha uviesť do života ďalšie komunitné projekty. Podporu získali aj hokejbalisti, bežci a veslári. Z „vrecka“ Dobrého suseda sa zatiaľ použilo vyše 20 tisíc eur, z celkovo na tento rok vyčlenených 30 tisíc.

Najnovšie získalo podporu deväť dobrých nápadov. Spája sa v nich úžitok pre miestnu komunitu s chuťou dobrovoľníkov vytvárať si lepšie spoločné prostredie.

Hokejbalový klub v Podunajských Biskupiciach je otvorený pre všetky deti bez rozdielu. Tréningy sú bezplatné. Klub sa snaží deťom zo sídliska ponúknuť program na voľný čas, ktorý kombinuje šport a tímového ducha. Dobrý sused pomôže s nákupom klubového oblečenia a športového náradia pre deti.

Ďalší grant ide do základnej školy na eko-učebňu v školskej záhrade. Altánok so systémom zberu vody na zalievanie okolitých záhonov už stojí. Dobrý sused zabezpečí stoly a lavice, aby deti mohli tráviť čo najviac času vonku aj cez vyučovanie.

Veslársky klub sa snaží o osvetu tohto športu v lodenici na Zlatých pieskoch. Vďaka Dobrému susedovi klub získa financie na rozšírenie vybavenia pre nábor nových členov.

Z grantového programu bude podporený aj jubilejný 10. ročník Vrakunského behu. Trať pretekov, otvorených pre všetky vekové a výkonnostné kategórie, prechádza promenádou pri Malom Dunaji a Vrakunským lesoparkom. Zámerom behu je ukázať bežcom krásy miestnej prírody.

Súčasťou parku Ostredky v Ružinove je detské dopravné ihrisko na nácvik správania sa v rôznych dopravných situáciách. Ihrisko je vždy plné detí, využívajú ho aj škôlky a školy. Dobrý sused pomôže s nákupom nových bicyklov a kolobežiek, aby sa na trať ihriska dostalo čo najviac malých jazdcov.

S rastúcim počtom obyvateľov a silnou výstavbou v okrajových častiach obec Rovinka čoraz intenzívnejšie pociťuje nedostatok stromov a zelených plôch na verejných priestranstvách. Aj prostredníctvom grantu z Dobrého suseda chce skupina miestnych dobrovoľníkov spolu so záhradkármi a hasičmi vysadiť zeleň a zlepšiť mikroklímu v lokalite.

Grantový program Dobrý sused je cielenou snahou Slovnaftu o zlepšenie kvality života v blízkom okolí rafinérie. Pri riadení programu a posudzovaní projektov spolupracuje s nadáciou Ekopolis.

Bližšie informácie o kritériách programu a formulár žiadosti nájdu žiadatelia na tomto odkaze alebo u programovej manažérky Nadácie Ekopolis: Ľubica Štúberová, stuberova@ekopolis.sk, 0902 526 755

2022-08-09 Preprava ropy cez Družbu je niekoľko dní pozastavená (aktualizované 10. augusta 2022)

AKTUALIZOVANÉ 10. 8. 2022: Ukrajina súhlasila s návrhom riešenia, ktoré dali Slovnaft a MOL

Ukrajinská prepravná spoločnosť pozitívne zareagovala na návrh spoločností Slovnaft a MOL uhradiť tranzitné poplatky za prepravu ropy južnou vetvou ropovodu Družba. Slovnaft už platbu uskutočnil na účet spoločnosti a očakáva, že na základe toho sa v najbližších dňoch dodávky ropy obnovia. S daným riešením súhlasila aj ruská strana.

Prerušenie dodávok nastalo  potom, čo sa vyskytli technické problémy na úrovni bánk v súvislosti s platbami za tranzitné poplatky z ruskej strany. Výrobný proces v bratislavskej rafinérii napriek tomu funguje bez prerušenia a zásobovanie trhu je plynulé.

Bratislavská rafinéria v úzkej spolupráci s národným prepravcom, spoločnosťou Transpetrol, ako aj v súčinnosti Ministerstvom hospodárstva SR počas tohto obdobia využíva na  spracovanie všetky dostupné rezervy  v systéme. 

Spoločnosť Slovnaft, ako aj spoločnosť MOL iniciovali diskusiu s ukrajinskou aj ruskou stranou o možnosti zaplatenia tranzitného poplatku zo strany MOLu resp. Slovnaftu, ktorý by umožnil obnovenie dodávok ropy.

2022-07-20 Poctivý hot dog z Fresh Corneru

Šťavnatý párok, chrumkavé pečivo, restovaná cibuľka, pochúťková horčica či kečup. Áno, reč je o hot dogoch. Táto 160 ročná pochúťka, ktorá sa stala hviezdou street foodu na celom svete, má aj svoj Medzinárodný deň. Ten sa oslavuje vždy tretiu júlovú stredu. Hot dog má svoj pôvod v Nemecku, kde jedným z obľúbených jedál je párok. Avšak samotný hot dog, teda spojenie párku a bieleho pečiva, vznikol až Amerike, kde ho začali ponúkať nemeckí prisťahovalci. Vďaka predajom na bejzbalových zápasoch a plážach sa hot dogy rozšírili medzi ľudí a od druhej polovice 19. storočia sa stali súčasťou amerického životného štýlu. Za ostaté desaťročia sa hot dogy stali neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Sú populárne na celom svete a jednotlivé národy si do svojich hot dogov pridávajú aj vlastné ingrediencie. Už siedmy rok sú hot dogy aj súčasťou predajní Fresch Corner a patria medzi najobľúbenejšie jedlá z ponuky. Na grile Fresh Corneru sa točí 5 rôznych druhov – od klasického párku, cez  syrový až po pikantnú klobásku, ktoré si naši zákazníci môžu dochutiť piatimi rôznymi dresingami – kečupom, horčicou, francúzskou horčicou, omáčkou Samurai a cesnakovým dresingom. Od začiatku roka si naši zákazníci vychutnali takmer 2,5 milióna hot dogov, čo znamená, že ich denne čerstvo pripravíme viac ako 12 000. Letný Medzinárodný deň hot dogov Slovnaft oslavuje špeciálnou týždennou akciou platnou od 20. do 27. júla so zľavou 25% na hot dogy podľa vlastného výberu v aplikácii Slovnaft GO.

 

2022-07-14 Do práce na bicykli: Tímy zo Slovnaftu obsadili 22. miesto

Slovnaft sa vďaka svojim 65 zamestnancom, ktorí sa zapojili do 8. ročníka celoslovenskej súťaže Do práce na bicykli, umiestnil sa skvelom 22. mieste spomedzi 1322 zapojených zamestnávateľov. Celkovo bol 8. ročník súťaže rekordný – prihlásilo sa doň doteraz najviac samospráv, tímov aj samotných súťažiacich.

Spolu 18 slovnaftárskych tímov urobilo v júni 1244 jázd a na bicykli cestou do práce a z práce prešli 14 379,99 km. Pri spočítaní kilometrov pešej chôdze, jázd MHD a jázd na bicykli spolu najazdili a nachodili 16 536,5 km. Spolu tak ušetrili 3971,17 kg CO2. To je toľko, koľko vytvorí spotreba energií v jednej domácnosti za pol roka a na ich premenu je potrebné 190 árov lesa dýchajúceho celý jeden rok. Víťazným tímom zo Slovnaftu sa stal SLOVNAFT – ORV DRACI, ktorého členovia najazdili 2508,99 km.

Popularitu súťaže okrem množstva prihlásených dokazuje aj celkové množstvo jázd: na celom Slovensku tímy spolu odjazdili 1 868 947,47 km. Vďaka tomu, že v júni tieto kilometre na bicykli  nahradili auto, ušetrili 467 236,87 kg emisií CO2.

Aby sa Slovensku a najmä Bratislave ľahšie bicyklovalo, Slovnaft odmenil jeden z víťazných tímov ročným predplatným na Slovnaft BAjk a celý mesiac si záujemcovia mohli kúpiť ročný lístok pre žltočierny bratislavský bikesharing za tretinovú cenu.

2022-07-11 SLOVNAFT CUP: 54. ročník súťaže s historicky najvyšším počtom tímov

Najvyššia futbalová pohárová súťaž na Slovensku prelomila doterajší rekord v počte prijatých prihlášok. O trofej Slovnaft Cup v ročníku 2022/23 bude súperiť 255 tímov.

Do súťaže sa môžu zapojiť všetky slovenské kluby od Fortuna ligy po šiestu najvyššiu súťaž. Aktuálny ročník začína predkolom 27. júla.

„Do pohára sa prihlásilo 26 klubov z Bratislavského futbalového zväzu, 58 zo Západoslovenského futbalového zväzu, 73 zo Stredoslovenského futbalového zväzu, 40 z Východoslovenského futbalového zväzu, 12 fortunaligistov, 14 druholigistov a 32 treťoligistov,“ informuje Slovenský futbalový zväz.

Doteraz najviac tímov sa zúčastnilo jubilejného 50. ročníka súťaže, v sezóne 2018/19, kedy ich bojovalo o trofej 232. Tohtoročný rekord organizátorov potešil.

„Splnilo sa mi jedno vyslovené prianie spred niekoľkých rokov, aby sa do Slovnaft Cupu zapojilo viac ako 250 mužstiev. Teraz sa to stalo skutočnosťou, teší ma veľký záujem,“ uviedol vedúci oddelenia riadenia súťaží Miroslav Richtárik.

„Pohárová súťaž bude opäť vo väčšej pozornosti verejnosti, fanúšikovia sa môžu tešiť v úvodných kolách na vyšší počet regionálnych a oblastných derby zápasov a tí úspešnejší sa budú môcť tešiť na stretnutia s tímami z najvyšších súťaží. Opäť sme dokázali priblížiť veľké slovenské mužstvá ku konfrontáciám s družstvami z dedín a malých miest, kde sú takéto súboje sviatkom a očakáva sa aj väčšia divácka kulisa,“ doplnil.

Aktuálna sezóna Slovnaft Cupu 2022/23 začína už tento mesiac predkolom a pokračuje siedmimi kolami – od prvého až po finále. Najbližším hracím dňom predkola je streda 27. júla, kedy o postup do 1. kola zabojuje 50 mužstiev. Postupujú víťazi zápasov, teda 25 tímov. 

Ako je pri Slovnaft Cupe dobrým zvykom, aj v tomto ročníku sa môžu tešiť fanúšikovia na priame prenosy z pohárových zápasov v televízii JOJ Šport a na Futbalnet.TV. Pokračuje aj populárne hlasovanie o najužitočnejšieho hráča, ktorý získa Zlaté trenky od oficiálneho reklamného partnera – spoločnosti betRing.

Obhajcom trofeje sú hráči Spartaka Trnava, ktorí vo finále minulého ročníka zvíťazili nad Slovanom Bratislava.

Vďaka nášmu partnerstvu robí najvyššia národná futbalová pohárová súťaž radosť fanúšikom a fanúšičkám už 11. rok pod názvom Slovnaft Cup.

#SpoluDokazemeVela

2022-06-22 Na sociálnych sieťach sa šíri podvodná súťaž v mene spoločnosti Slovnaft

Radi by sme našich zákazníkov upozornili, aby si dávali pozor na podvodné aktivity, ktoré navádzajú ľudí zapojiť sa do falošných súťaží pod hlavičkou našej spoločnosti. Od týchto aktivít sa dôrazne dištancujeme a odporúčame všetkým zákazníkom, aby nereagovali na príspevky zverejnené mimo našich oficiálnych kanálov. Všetky aktuálne akcie nájdete na našej oficiálnej webovej stránke www.slovnaft.sk a oficiálnom profile na sociálnych sieťach.

2022-06-16 Na Slovensku sa začína futbalový sviatok EURO U19

Majstrovstvá Európy vo futbale hráčov do 19 rokov prinesú na Slovensko najväčšie futbalové mládežnícke talenty. Svoju kariéru na nich odštartovali hviezdy svetového futbalu ako Mbappé, Torres Feran či Sané. Teraz je hosťujúcou krajinou sviatku mladých futbalistov EURO U19 v čase od 18. júna do 1. júla 2022 Slovensko a naša reprezentácia má ambíciu ukázať sa v tom najlepšom svetle. Po dvoch rokoch obmedzení organizátori veria, že vrcholové európske podujatie prinesie futbalovým fanúšikom nezabudnuteľné zážitky. K úspechu EURO U19 chce prispieť svojou podporou aj spoločnosť Slovnaft ako dlhoročný stabilný partner slovenského futbalu.

 O usporiadaní futbalových majstrovstiev Európy EURO U19 na Slovensku rozhodla UEFA v roku 2019. V prospech malej krajiny v strede Európy hral aj fakt, že máme za sebou úspešnú organizáciu turnaja ME U17 v roku 2013 a ženské majstrovstvá Európy U19 v roku 2016. Ambasádormi EURO U19 na Slovensku sa stali bývalí vynikajúci hráči slovenskej reprezentácie Martin Škrtel a Robert Vittek.

Na šampionáte sa predstaví osem futbalových tímov v dvoch základných skupinách, v ktorých odohrajú zápasy klasickým formátom každý s každým. Dva najlepšie tímy zo skupín postupujú do semifinále turnaja, a zároveň na majstrovstvá sveta vo futbale U19 2023 v Indonézii. Našej reprezentácii žreb určil skupinu A. Spolu so Slovenskom sú v nej tímy Rumunska, Talianska a Francúzska.

Stretnutia skupiny A sa odohrajú na štadiónoch v Trnave a Dunajskej Strede, zápasy skupiny B sa odohrajú v Banskej Bystrici a v Žiari nad Hronom. Štadión v Senci bude hostiť v play-off stretnutie medzi tretími tímami a semifinále sa bude hrať v Dunajskej Strede, resp. v Trnave. Finálové stretnutie sa odohrá na štadióne Antona Malatinského v Trnave.

PROGRAM ŠAMPIONÁTU EURO U19

A skupina (Trnava, Dunajská Streda)
      18. júna: Slovensko - Francúzsko, Taliansko - Rumunsko
      21. júna: Slovensko - Taliansko, Rumunsko - Francúzsko
      24. júna: Rumunsko - Slovensko, Francúzsko - Taliansko

 B skupina (Banská Bystrica, Žiar nad Hronom)
      19. júna: Anglicko - Rakúsko, víťaz 6. skupiny ER - Izrael
      22. júna: Anglicko - víťaz 6. skupiny ER, Izrael - Rakúsko
      25. júna: Izrael - Anglicko, Rakúsko - víťaz 6. skupiny ER

 play-off MS (Senec)
      28. júna: 3. z A skupiny - 3. z B skupiny

 semifinále (Trnava, Dunajská Streda)
      28. júna: víťaz A skupiny - 2. z B skupiny, víťaz B skupiny - 2. z A skupiny

  finále (Trnava)
      1. júla: víťaz semifinále 1 - víťaz semifinále 2

Fanúšikovia futbalu, ktorí sa nedostanú na štadióny, si budú môcť prenosy zápasov pozrieť live na stanici RTVS Šport Live.

2022-06-10 Atletický míting P-T-S s výbornými výkonmi

Na 57. ročníku najvýznamnejšieho slovenského atletického mítingu P-T-S sa v Šamoríne stretlo vyše 150 atlétov zo štyridsiatich krajín sveta. Napriek dažďu a vetru ponúklo podujatie skvelé výkony. O najlepší z nich sa postarala v behu na 5-tisíc metrov žien bronzová Gudaf Tsegayová z olympiády v Tokiu. Etiópčanka zabehla nový rekord mítingu a najlepší čas podujatia aj na 3-tisíc metrov. Jedným z očakávaných vrcholov mítingu bola ženská stovka, kde vyhrala jedenástka tohtoročných svetových tabuliek Michelle-Lee Ahyeová z Trinidadu a Tobaga. Na pódium siahala aj Slovenska Viktória Forster, nakoniec obsadila štvrté miesto. Stovku mužov jasne vyhral Američan Elijah Hall.

Slovenská atletika zaznamenala na mítingu niekoľko výborných výkonov. V hlavnom programe sa predstavili dve desiatky slovenských pretekárov, pričom Daniela Ledecká zvíťazila 400 m prekážok, Martin Kučera obsadil v rovnakej disciplíne mužov druhé miesto a oštepár Maximilián Slezák dosiahol osobný rekord.

V národnom programe exceloval chodec banskobystrickej Dukly Dominik Černý, ktorý vyhral preteky na 3000 m s náskokom vyše osem sekúnd pred klubovým kolegom Miroslavom Úradníkom a v druhom najlepšom čase v tomto roku na svete 11:26,23 min, pričom za aktuálnym lídrom tabuliek Írom Davidom Kennym zaostal len 12 stotín.

Atletický míting so strieborným štatútom World Athletics Continental Tour sa uskutočnil siedmy raz od svojho obnovenia v roku 2016 v športovom komplexe x-bionic®sphere v Šamoríne aj s podporou spoločnosti Slovnaft.

×
{{-- content goes here from dom --}}
PRISPÔSOBTE SÚBORY COOKIE POUŽITÉ NA TEJTO WEBOVEJ STRÁNKE

Webová stránka spoločnosti SLOVNAFT, a.s. používa súbory cookie na svoju prevádzku, zlepšenie používateľskej skúsenosti, monitorovanie aktivít na webovej stránke a zobrazovanie relevantných ponúk.

Výberom tejto možnosti povoľujete:

 • Len nevyhnutné cookies podľa § 109 ods. 8 zákona č. 452/2021 Z. z. o elektronických komunikáciách, konkrétne dočasné cookies a súbory cookie zjednodušujúce používanie webovej stránky

Výberom tejto možnosti zakazujete:

 • Zobrazovanie remarketingových reklám, ktoré reflektujú vaše záujmy mimo webovej lokality (napríklad na sociálnych sieťach)
 • Používanie analýz využívania stránky a aktivít, ktoré sa merajú na webových lokalitách spoločnostiSLOVNAFT, a.s., s cieľom kontaktovať vás s personalizovanými ponukami (ak ste nám napríklad pri registrácii poskytli svoje kontaktné údaje)

Výberom tejto možnosti povoľujete:

 • Len nevyhnutné cookies podľa § 109 ods. 8 zákona č. 452/2021 Z. z. o elektronických komunikáciách, konkrétne dočasné cookies a súbory cookie zjednodušujúce používanie webovej stránky
 • M_GDPR_CONTENT_LIST_ITEM_2
 • Analytické webové nástroje na štatistické účely
 • Zobrazovanie remarketingových reklám, ktoré reflektujú vaše záujmy mimo webovej lokality (napríklad na sociálnych sieťach)

Výberom tejto možnosti zakazujete:

 • Používanie analýz využívania stránky a aktivít, ktoré sa merajú na webových lokalitách spoločnostiSLOVNAFT, a.s., s cieľom kontaktovať vás s personalizovanými ponukami (ak ste nám napríklad pri registrácii poskytli svoje kontaktné údaje)

Výberom tejto možnosti povoľujete:

 • Len nevyhnutné cookies podľa § 109 ods. 8 zákona č. 452/2021 Z. z. o elektronických komunikáciách, konkrétne dočasné cookies a súbory cookie zjednodušujúce používanie webovej stránky
 • M_GDPR_CONTENT_LIST_ITEM_2
 • Analytické webové nástroje na štatistické účely
 • Zobrazovanie remarketingových reklám, ktoré reflektujú vaše záujmy mimo webovej lokality (napríklad na sociálnych sieťach)
 • Používanie analýz využívania stránky a aktivít, ktoré sa merajú na webových lokalitách spoločnostiSLOVNAFT, a.s., s cieľom kontaktovať vás s personalizovanými ponukami (ak ste nám napríklad pri registrácii poskytli svoje kontaktné údaje)

Zásady používania súborov cookie

Zásady ochrany osobných údajov

Your browser is out of date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×