Facebook Linkedin Youtube Twitter Instagram Corobim

Futbalový SLOVNAFT Cup 2017/2018 už pozná svojho víťaza. Vo finále 1. mája 2018 na štadióne v Trnave vyhrali futbalisti bratislavského Slovana nad MFK Ružomberok 3:1 a obhájili trofej z vlaňajška. Je to ich rekordná pätnásta trofej Slovenského pohára – SLOVNAFT Cupu, ôsma od roku 1993.

Slovan spolu s putovným pohárom zinkasuje prémiu 50.000 eur a získava miestenku v 1. predkole Európskej ligy UEFA 2018/2019. Zároveň zabojuje o futbalový česko-slovenský Superpohár.

Slovnaft je partnerom najvyššej slovenskej pohárovej súťaže vo futbale už sedem sezón. Aj vďaka tejto podpore sa SLOVNAFT Cup postupne rozšíril po celom Slovensku, priniesol fanúšikom aj futbalistom nezabudnuteľné zážitky a vo vnímaní širokej verejnosti sa stal značkou kvalitných zápasov, aj šokujúcich prekvapení. Vďaka širokému nasadeniu tímov sa zvýšila atraktivita a regionálna rozmanitosť pohára. Slovnaft Cup je ale hlavne priama cesta do futbalovej Európy. V susednej Českej republike má Slovnaft Cup svojho mladšieho „brata” MOL CUP. A keďže obe súťaže spája jedna spoločnosť, Skupina MOL, minulý rok sa prvý raz uskutočnil futbalový česko-slovenský Superpohár. Obnovila sa tak tradícia spoločnej pohárovej súťaže. Tento rok bude superpohárová séria pokračovať a Slovensko bude v súboji s českým tímom reprezentovať čerstvý víťaz Slovan.

Slovan si vybojoval futbalový SLOVNAFT Cup

×