Facebook Linkedin Youtube Twitter Instagram Corobim

Dvoma zápasmi odštartuje posledný augustový deň nový ročník Slovnaft Handball Extraligy mužov. Generálnym partnerom hádzanárov je aj v tejto sezóne spoločnosť Slovnaft. "Pred rokom sme vytvorili novú značku. Minulú sezónu hodnotím ako dobrý výsledok s určitými výsledkami, návštevnosť bola viac ako 48.000 ľudí. Okrem toho sme v spolupráci s televíziami odvysielali osemnásť stretnutí extraligy a jeden pohárový zápas. Na stránke SZH sme odvysielali 125 duelov," povedal viceprezident hádzanárskeho zväzu Ernö Kelecsényi.

Hrací formát Slovnaft Handball Extraligy sa nezmenil a držiteľ slovenského titulu bude známy najneskôr 2. júna 2019. Obhajcom prvenstva je Tatran Prešov. Základná časť bude mať osemnásť kôl. Prvá šestka absolvuje desaťkolovú nadstavbu, tímy na siedmom až desiatom mieste zabojujú dvojkolovo. Play off o majstra sa začne prvými semifinálovými duelmi v posledný aprílový víkend.

Favoritom na titul majstra je Tatran Prešov, ktorý si na úvod tejto sezóny pripísal prvenstvo v Československom pohári. Na európskej scéne bude reprezentovať Slovensko aj v Lige majstrov, kde hrá v C-skupine a má najvyššie ambície.

Pre slovenskú hádzanú je métou rok 2022, keď s Maďarskom usporiada v Bratislave a Košiciach majstrovstvá Európy. Na túto významnú udalosť sa chce hádzanársky zväz čo najlepšie pripraviť.

×